TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Czy poleci mi Windows Seven 64 bity na moim sprzęcie...

Odp: Czy poleci mi Windows Seven 64 bity na moim sprzęcie...
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Styczeń 2009, 12:02:48 »
dla 300mb się nie opłaca . Uwierz mi , testowałem i do desktopa domowego bezsensu jak narazie , zapłaczesz jak jakaś apllikacja się nie uruchomi albo posypie bugami . Wymien z jakich 64bit aplikacji będziesz korzystał ?

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Czy poleci mi Windows Seven 64 bity na moim sprzęcie...
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Styczeń 2009, 12:30:48 »
dla 300mb się nie opłaca . Uwierz mi , testowałem i do desktopa domowego bezsensu jak narazie , zapłaczesz jak jakaś apllikacja się nie uruchomi albo posypie bugami . Wymien z jakich 64bit aplikacji będziesz korzystał ?

Zgadzam się w 100% też mam 4gb i system 32bit pare mega wiecej mnie nie zbawi jedyna aplikacja/gra itp która przekroczyła magiczny próg 2 gb był Crysis...



Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Czy poleci mi Windows Seven 64 bity na moim sprzęcie...
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Styczeń 2009, 13:25:41 »
64 bity dadza Ci cokolwiek znaczacego TYLKO w przypadku gdy posiadasz wiecej ramu niz 4gb. Jeśli masz 4gb to nie ma zadnego praktycznie znaczenia czy masz 32 czy 64 bity, nie w przypadku domowego uzytkowania komputera. Na 64 mozesz spotkac problemy ze sterownikami lub programami, ale sa to przypadki juz raczej znikome. Wybor nalezy do Ciebie - nic nie zyskujesz, nic nie tracisz, wybierz co Ci wygodniej.

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Czy poleci mi Windows Seven 64 bity na moim sprzęcie...
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Styczeń 2009, 14:20:33 »
, nie w przypadku domowego uzytkowania komputera. Na 64 mozesz spotkac problemy ze sterownikami lub programami, ale sa to przypadki juz raczej znikome. Wybor nalezy do Ciebie - nic nie zyskujesz, nic nie tracisz, wybierz co Ci wygodniej.

Generalnie ten cytat wystarczy odpowiedz jest prosta 32bity...

Offline Serkus

  • ****
  • 367
Odp: Czy poleci mi Windows Seven 64 bity na moim sprzęcie...
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Styczeń 2009, 16:22:06 »
Chyba macie rację... Jednak się skuszę na Windowsa 7 Betę PL 32bity :D :) I z góry dzięx za podpowiedzi ;D

Temat można już raczej zamknąć!

Odp: Czy poleci mi Windows Seven 64 bity na moim sprzęcie...
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Styczeń 2009, 05:18:21 »
instaluj64. Będziesz mądrzejszy o to doświadczenie. Ja właśnie mam i jedynie miałem problem z kartą dźwiąkową. Odpaliłem stery z cd na vistę i działa. Nie ma obsługi 5.1. Mam też Vistę 64. W porównaniu Vista siada. 7 bzyka tak, że kopara mi opada. (CoreDuo 4500-2,21 i 2.2 i 2x1Gb RAM TYLKO!)

Odp: Czy poleci mi Windows Seven 64 bity na moim sprzęcie...
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Styczeń 2009, 18:13:24 »
wy sie wogole zastanowcie ludzie co piszecie! to proste ze lepiej zainstalowac x64 chocby dlatego ze sam system bedzie szybciej smigal. Jak masz procka x64 to nie ma sie nad czym zastanawiac bo tylko wtedy jest on przydatny i wykorzystywany.

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Czy poleci mi Windows Seven 64 bity na moim sprzęcie...
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Styczeń 2009, 22:30:34 »
Baton, ja radzę żebyś Ty sie zastanowił co piszesz i nie wprowadzał ludzi w błąd. System 32 bitowy, na 32 bitowym procesorze działa bez żadnych problemów i dodatkowych zawirowań. System 64 bitowy działa tylko na 64 bitowych procesorach, co za tym idzie może korzystać z wiekszych zmiennych adresowania. Większość aplikacji jest jednak 32 bitowa - efekt ? w przypadku systemu 32 bitowego, aplikacje korzystały ze standardowych bibliotek. W systemie 64 bitowym, standardowe biblioteki sa 64 bitowe, system więc musi ładować do pamięci dodatkowe biblioteki i powłokę emulujacą 32 bity. w rezultacie system w przypadku uruchamiania aplikacji 32 bitowych zużywa 2 krotnie tyle pamięci ile przy tym samym zadaniu zużył by system 32 bitowy. W prędkości działania samego systemu różnicy się nie dopatrzymy raczej, trzeba jednak pamiętać że 90% używanych aplikacji to jednak aplikacje 32 bitowe, co za tym idzie na 64 bitowym systemie są uruchamiane dzięki dodatkowym bibliotekom ładowanym do systemu. Różnice są niewielkie, ale technicznie rzecz biorąc - ładowanie dodatkowych bibliotek i emulacja 32 bitowej powłoki działają na obniżenie wydajności pracy systemu, nie na odwrót jak napisałeś. Chyba że na Twoim komputerze 90% aplikacji jest 64 bitowa w co bardzo wątpie. Dodatkowo w związku z emulacją 32-bitów, systemy x64 wymagają większej ilości pamięci operacyjnej. No chyba że ktoś nagle stwierdzi że potrzebuje obslugi 8gb RAMu, a jego głównym zajęciem będzie ripowanie filmów Blu-Ray i praca na 6gb plikach a pamięci. Różnice są naprawdę znikome, i raczej niezauważalne, ale nie pisz że zainstalowanie 64 bitowego systemu spowoduje że będzie "szybciej śmigał" od 32 bitowego na tym samym komputerze, bo zwyczajnie jest to nieprawdą.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2009, 22:51:19 wysłana przez Mercor »

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Czy poleci mi Windows Seven 64 bity na moim sprzęcie...
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Styczeń 2009, 22:47:31 »
Brawo Mercor dodam tylko od siebie że gdyby było tak rózowo jak pisze baton to M$ nie wydawał by już dawno wersji 32 bitowych...

Odp: Czy poleci mi Windows Seven 64 bity na moim sprzęcie...
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Styczeń 2009, 23:01:09 »
Ja ci radzę 64 bity bo masz 4 GB Ramu :D

Odp: Czy poleci mi Windows Seven 64 bity na moim sprzęcie...
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Styczeń 2009, 16:26:29 »
Dobrze Mercor, chyle czola masz troche racji, ale nie byl bym soba jakby nie bylo "ale", mimo wszystko wydaje mi sie ze systemy 32 bitowe beda wychodzic z sprzedazy, a co za tym idzie powoli z uzytku. RESPECT ;D

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Czy poleci mi Windows Seven 64 bity na moim sprzęcie...
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Styczeń 2009, 16:45:59 »
Dobrze Mercor, chyle czola masz troche racji, ale nie byl bym soba jakby nie bylo "ale", mimo wszystko wydaje mi sie ze systemy 32 bitowe beda wychodzic z sprzedazy, a co za tym idzie powoli z uzytku. RESPECT ;D

Jeszcze z rok może 2 lata 32bit bedzie ok...

Może W7 już bede używał w wersji 64bit zobaczymy na razie 32bit jest lepsze...

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Czy poleci mi Windows Seven 64 bity na moim sprzęcie...
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Styczeń 2009, 17:33:02 »
Oczywiście że będą wychodzić ;) Za jakiś czas o 32 bitach nikt nie będzie już pamiętał ale...to jeszcze nie ten czas :)

Odp: Czy poleci mi Windows Seven 64 bity na moim sprzęcie...
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Styczeń 2009, 23:01:46 »
Kto pamieta 8bitowe gry na atari? eeech

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Czy poleci mi Windows Seven 64 bity na moim sprzęcie...
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Styczeń 2009, 10:14:08 »
Kto pamieta 8bitowe gry na atari? eeech

JA :) kasety to było to :) potem Amiga...i najgorszy wybór PSX znudził mi się po roku i tym sposobem doszłem do PC :)