TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 8 i synchronizacja z chmurą - sposób Microsoftu na piractwo?

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Microsoft od zawsze w mniejszym lub większym stopniu starał się walczyć z piractwem. Stosowane przez niego praktyki były niekiedy uciążliwe, a czasami nawet irytujące dla samych użytkowników. Jeśli wierzyć doniesieniom, nadchodzący Windows 8 ma to zmienić, a w walce z piractwem pomóc ma mechanizm synchronizacji danych z chmurą.
Krążące w Internecie plotki, coraz głośnie mówią o tym, iż Microsoft zintegruje Windowsa 8 z usługami, funkcjonującymi zgodnie z modelem tzw. chmury. Tego typu rozwiązanie pozwoliłoby na wdrożenie innowacyjnych zabezpieczeń przed piractwem, które to uniemożliwiłyby, a przynajmniej znacznie utrudniły korzystanie z nielegalnych kopii systemu. Zdaniem serwisu RumorPedia następca Windowsa 7 miałby synchronizować kilka plików ważnych plików jądra systemowego z komputera, z ich odpowiednikami przechowywanymi w chmurze Microsoftu. Jak nie trudno się domyśleć, pliki z pirackich kopii systemów nie byłyby w stanie się zsynchronizować. Mechanizm ten poza oczywiście zapobieganiem piractwu, pozwalałby również na szybkie i łatwe pobieranie aktualizacji, których instalacja nie wymagałaby restartu komputera.
Rozwiązanie do walki z piractwem oparte na modelu chmury wydaje się być jak najbardziej trafne w dobie Internetu, ale czy będzie skuteczne… to zweryfikuje czas i osoby chcące złamać ten mechanizm.

http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/5406,Windows_8_i_synchronizacja_z_chmurą.aspx

Tak, tak :) A Licencje grupowe?
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: Windows 8 i synchronizacja z chmurą - sposób Microsoftu na piractwo?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Grudzień 2010, 14:23:24 »
Jeżeli nie można spiracić systemu to pojawią się pirackie chmury ;) Najlepiej w formie do zainstalowania sobie na domowym serwerze, albo jakieś na serwerach dedykowanych. Tylko z tymi na dedykach będzie łatwiej walczyć.

Offline tomeh

  • ***
  • 191
    • ToTemat
Odp: Windows 8 i synchronizacja z chmurą - sposób Microsoftu na piractwo?
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Grudzień 2010, 14:51:55 »
Ja tam myślę że wszystko ma swój czas. Że na piractwo też nadejdzie kiedyś kres jak się przebierze jego miara
Serwis totemat.pl. Artykuły na różne tematy.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Windows 8 i synchronizacja z chmurą - sposób Microsoftu na piractwo?
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Grudzień 2010, 16:07:31 »
Ja tam myślę że wszystko ma swój czas. Że na piractwo też nadejdzie kiedyś kres jak się przebierze jego miara

musieliby całą polske wywalic w kosmos kolego

Odp: Windows 8 i synchronizacja z chmurą - sposób Microsoftu na piractwo?
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Grudzień 2010, 09:50:15 »
Kres piractwa będzie, kiedy to system będzie darmowy, ale trzeba będzie wykupywać jakieś usługi na serwerach - innej możliwości nie widzę.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Windows 8 i synchronizacja z chmurą - sposób Microsoftu na piractwo?
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Grudzień 2010, 10:36:33 »
Kres piractwa będzie, kiedy to system będzie darmowy, ale trzeba będzie wykupywać jakieś usługi na serwerach - innej możliwości nie widzę.

po moim 4 letnim pobycie w holandii stwierdzam ze nie spotkałem ani nie poznałem holendra ktoremu by przyszło do głowy ze mozna system ,film lub gre sciągnąć z internetu - poprostu ida do sklepu i kupują tak jak polak kupuje chleb

Odp: Windows 8 i synchronizacja z chmurą - sposób Microsoftu na piractwo?
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Grudzień 2010, 10:52:14 »
Bo ich stać a polaka nie :P

Odp: Windows 8 i synchronizacja z chmurą - sposób Microsoftu na piractwo?
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Grudzień 2010, 11:45:26 »
Mi by się nawet do sklepu nie chciało ruszyć bo szybciej ściągnę niż wrócę ze sklepu xD