TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Zmiana nazwy folderu "Documents and Settings"

Offline CzYwA

  • *
  • 36
  • Windows JG x32 2011
Zmiana nazwy folderu "Documents and Settings"
« dnia: 26 Marzec 2011, 21:05:32 »
Witam, korzystam ze zmodyfikowanego systemu Windows JG x32 (XP) i po instalacji zamiast folderu "Documents and Settings" mam "D & S". Wie może ktoś z forumowiczów jak trzeba by było przerobić obraz płyty systemu żeby przywrócić normalne ustawienie? Ewentualnie jak zmienić nazwę na zainstalowanym już systemie???

Offline izaw

  • ***
  • 121
Odp: Zmiana nazwy folderu "Documents and Settings"
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Marzec 2011, 22:05:46 »
Nie jest to prosta operacja. Nawa tego folderu używana jest wielokrotnie w rejestrze systemu i nieodpowiednia edycja doprowadzi do unieruchomienia systemu.

Nie wiem w czym ci to przeszkadza, wszelkie instalowane programy i tak powinny poprawnie działać.
"Nie ma programów bezpiecznie działających, są co najwyżej niedostatecznie przetestowane"
Prawo Murph'ego

Odp: Zmiana nazwy folderu "Documents and Settings"
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Marzec 2011, 22:10:46 »
Na zainstalowanym już systemie jest trochę zabawy... ja bym to zrobił tak
Utwórz nowe konto z prawami administratora, przeloguj się na nie i zmień nazwę tego folderu. Następnie pozostaje w rejestrze wyszukać owe D & S, edytować wpis i zmienić na Document and setings, gdyż jakieś funkcje mogą się w dalszym ciągu odwoływać się do starej nazwy...
Uprzedzam wpisów może być dużo.... po wszystkim nowe konto możesz usunąć.

Offline CzYwA

  • *
  • 36
  • Windows JG x32 2011
Odp: Zmiana nazwy folderu "Documents and Settings"
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Marzec 2011, 23:29:10 »
Programy chodzą normalnie to się zgadza tylko że niektóre skompilowane skrypty nie uwzględniają takiej możliwości, przez co nie można ich poprawnie zainstalować i wyskakuje błąd. Co do pomysłu z drugim kontem to nie wydaje mi się on za bardzo realny bo nowe konto będzie również w katalogu "D & S" co nie rozwiązuję problemu. Najbezpieczniejszą opcją (i pewnie najprostszą) była by modyfikacja instalki i sprawdzenie tego na wirtualnej maszynie. Ewentualnie można by utworzyć i skopiować całą  zawartość "D & S" do nowego katalogu "Documents & Settings" i pozmieniać wpisy w rejestrze. Skopiować wszystkich plików by się nie udało, dlatego tutaj trzeba by było założyć drugie konto Administratora i się na nie zalogować, żeby przegrać pliki z pierwszego. Po za tym nie koniecznie wszędzie w rejestrze musi występować pełna nazwa - nie niektórych miejscach możliwe, że powinna być "Docume~1" co komplikuje nieco sprawę dlatego jest to dosyć ryzykowna opcja o ile nie zna się szczegółów.
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2011, 02:32:50 wysłana przez czywa »

Offline izaw

  • ***
  • 121
Odp: Zmiana nazwy folderu "Documents and Settings"
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Marzec 2011, 03:09:24 »
Na pewno nie na żywca. Zainstaluj drugą kopię i z niej podłącz gałęzie rejestru  do edytora i zmień nazwy. Przenosiłem już profile nawet na inne dyski i tu problem mały, choć trochę pracochłonny. Problemem są konta systemowe. One są zawsze zablokowane w pracującym systemie.
"Nie ma programów bezpiecznie działających, są co najwyżej niedostatecznie przetestowane"
Prawo Murph'ego

Offline CzYwA

  • *
  • 36
  • Windows JG x32 2011
Odp: Zmiana nazwy folderu "Documents and Settings"
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Marzec 2011, 09:18:54 »
Mogł by ktoś sprawdzić w czy w rejestrze  z XP Pro x86 występuje gdzieś wpis "Docume~1", a jeśli tak to w jakich gałęziach. Dzięki!

Odp: Zmiana nazwy folderu "Documents and Settings"
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Marzec 2011, 16:15:55 »
Po prostu napisz do autora modyfikacji Windows JG czy jest taka możliwość. ;)

Offline CzYwA

  • *
  • 36
  • Windows JG x32 2011
Odp: Zmiana nazwy folderu "Documents and Settings"
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Marzec 2011, 17:02:45 »
Pisałem i napisał, że chyba nie da się już tego odkręcić dlatego szukam dalej. Z tego co udało mi się znaleźć to w obrazie płyty w katalogu I386 jest plik WINNT.SIF który służy między innymi do nie nadzorowanej instalacji systemu. Podobno wystarczy w nim dodać w sekcji [GuiUnattended]
wpis: ProfilesDir = z:\nazwa katalogu żeby instalator zainstalował pliki w inne miejsce. W tym pliku nie ma takiej wzmianki o "D & S" więc zmiany są dokonane głębiej, ale można by spróbować wpisać: ProfilesDir = C:\Documents and Settings i wtedy zobaczyć. Nie jest to może rozwiązanie problemu, a bardziej jego obejście. Niestety nie wiem czemu ale chyba VMware Workstation 7.1 przy instalacji nie bierze tego pliku pod uwagę albo wpis nie działa. Na pewno można to gdzieś zmienić jeszcze głębiej w instalatorze, czyli w miejscu gdzie jest wpisana scieżka do "D & S" tylko gdzie to jest?
« Ostatnia zmiana: 27 Marzec 2011, 22:13:12 wysłana przez czywa »

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Zmiana nazwy folderu "Documents and Settings"
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Marzec 2011, 18:58:40 »
Otwórz instalator programem nlite i tam w przedostatniej zakładce bodajże można to zmienić:)

Offline CzYwA

  • *
  • 36
  • Windows JG x32 2011
Odp: Zmiana nazwy folderu "Documents and Settings"
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Marzec 2011, 19:22:36 »
Można zmienić ale Program Files, a Documents and settings nie znalazłem.


Problem już nieaktualny bo zainstalowałem to co chciałem w "D & S" ale dalej ciekawi mnie jak zmienić tą nazwę. Może któs jednak zna sprawdzony sposób, bo testować domyśleń to mi się nie chcę. Pozdrawiam!!!
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec 2011, 17:55:07 wysłana przez czywa »

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Zmiana nazwy folderu "Documents and Settings"
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Kwiecień 2011, 22:48:28 »
D & S też można bo sobie kiedyś na Users zmieniłem;)

Offline CzYwA

  • *
  • 36
  • Windows JG x32 2011
Odp: Zmiana nazwy folderu "Documents and Settings"
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Kwiecień 2011, 17:15:58 »
W nLite 1.4.9.1 (najnowszej) nie ma tej funkcji, a jeśli się mylę to mnie oświeć...

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Zmiana nazwy folderu "Documents and Settings"
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Kwiecień 2011, 20:23:09 »
nie będę się upierał, jednak byłem wręcz pewny, że coś takiego jest

Offline CzYwA

  • *
  • 36
  • Windows JG x32 2011
Odp: Zmiana nazwy folderu "Documents and Settings"
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Kwiecień 2011, 18:36:10 »
W pliku WINNT.SIF na obrazie wystarczyło dodać wpis:

[GuiUnattended]
ProfilesDir="%systemdrive%\Documents and Settings"


Temat do zamknięcia.