TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows Vista - problem z internetem

Windows Vista - problem z internetem
« dnia: 17 Luty 2011, 10:36:26 »
Witam,
posiadam system Windows Vista Home Premium 32-bit ENG na lapku Toshiba i mam problem z przeglądaniem internetu, a właściwie jego brakiem. Ostatnio podłączałem ruter w domu i chciałem skonfigurować sieć na tym laptopie. Udało się skonfigurować sieć, podłączyć do sieci jako użytkownik domowy. Zaczął nawet pobierać aktualizacje do systemu. Jednak po włączeniu Internet Explorera wyskakuje komunikat, że nie można nawiązać połączenia. Ściągnąłem z innego komputera instalator dla Mozilli Firefox na próbę. Zainstalowałem przeglądarkę. Włączam - problem ten sam. Ktoś wie gdzie może leżeć przyczyna? Komputer łączy się z internetem (pobiera aktualizacje) a zwykłe przeglądanie stron jest wykluczone...
Dzięki za pomoc!

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Windows Vista - problem z internetem
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Luty 2011, 16:56:52 »
sprawdz zapore systemu oraz kontrole rodzicielska - moze jest bardzo agresywnie ustawiona

Offline tomeh

  • ***
  • 191
    • ToTemat
Odp: Windows Vista - problem z internetem
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Luty 2011, 13:33:02 »
Firewala także zobacz czy nie masz co blokuje ruch
Serwis totemat.pl. Artykuły na różne tematy.

Odp: Windows Vista - problem z internetem
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Luty 2011, 17:43:45 »
A skąd masz internet?
Np w Aster nie wystarczy że podłączysz kabel..
Musisz jeszcze dodać kartę sieciową samemu (www) lub przez biuro obsługi.

Napisz jeszcze jakie masz oprogramowanie firewall bo to też jest istotne.