TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z Zabezpieczeniami systemu Windows przy instalowaniu sterownika

Offline Red.Carpet

  • *
  • 2
  • Inwestuj, a nie pożałujesz.
Witam.
Jestem nowy na tym forum, więc nie zlinczujcie mnie za ten post.
Zakupiłem sobie Windows 7 Ultimate, co prawda komp szału nie robi, więc mam wersję x86.
Ze wszystkim sobie poradziłem, no prawie. Przy instalowaniu sterownika firmy Realtek (z oficjalnej strony jak i stron ze wsparciem technicznym) wyskakuje mi komunikat, iż oprogramowanie te nie zawiera podpisu cyfrowego. Do wyboru 2 opcje: nie instaluj (wiadomo - anuluje i nara) lub zainstaluj mimo to (co można klikać w nieskończoność bez żadnych efektów...).
Owszem, mógłbym zainstalować inny sterownik, lecz chodzi mi akurat o ten, gdyż posiadam fajny zestaw głośników 5.1 CreAtive, a ze sterownikami, które obsługują tylko stereo nie da się wytrzymać.

Poprzednio z systemem Windows XP Professional problemów takich nie miałem. Działało wszystko jak ta lala.

I tu znów małe wyjaśnienie, w opcjach: Panel Sterowania/Sprzęt i dźwięk/Dźwięk wybierając konfiguracje aktywnych głośników ciach klik na 5.1 i tak nie działa wszystko jak powinno bez dobrego sterownika. Przy teście nie słychać przednich satelitów i głośnika niskotonowego.

Czy jedynym rozwiązaniem jest ominąć zabezpieczenia? Jak?

Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Odp: Problem z Zabezpieczeniami systemu Windows przy instalowaniu sterownika
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Listopad 2010, 15:16:17 »
instalujesz to z pliku wykonywalnego np Realtek_setup.exe (nie sugeruj się nazwą)?
jeśli tak to uruchom to jako administrator i powinno się ładnie zainstalować.
sprawdz też czy to wersja pod x86.

Offline Red.Carpet

  • *
  • 2
  • Inwestuj, a nie pożałujesz.
Odp: Problem z Zabezpieczeniami systemu Windows przy instalowaniu sterownika
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Listopad 2010, 11:21:24 »
Tak, na stronie było do wyboru jaka wersja od A do Z ;)
Nic nie da uruchomienie jako administrator. Nie wiem czy to ważne, ale ten komunikat pojawia się po chwili, kiedy skopiuje pliki instalatora do pamięci i zaczyna cały proces który mnie interesuje.
Ale dzięki za rozpatrzenie mojego problemu, ja już rozkładam ręce...

Odp: Problem z Zabezpieczeniami systemu Windows przy instalowaniu sterownika
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Listopad 2010, 12:31:59 »
Spróbuj zainstalować sterownik dedykowany dla XP.
Równiez powinno działać.