TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problemy z rozłączaniem urządzeń USB w Windows 7

Problemy z rozłączaniem urządzeń USB w Windows 7
« dnia: 06 Listopad 2010, 21:45:33 »
Witam,

Po podłączeniu wielu pendrive'ów do USB zapala się kontrolka informująca o podłączeniu urządzenia. Na Windows XP po odłączeniu urządzenia po zakończeniu pracy z wykorzystaniem urządzenia, Windows XP fizycznie odłącza urządzenie i odcina dopływ prądu. W Windows 7 niestety coś jest nie tak i Microsoft do tej pory tego nie załatał żadną poprawką. Przy odłączaniu urządzeń USB, urządzenia takie są rozłączane w sposób wirtualny, a więc znikają w systemie, pomimo to nadal działając - prąd do urządzenia jest nadal dostarczany a urządzenie radośnie pracuje. Jakiś czas temu zakupiłem transfer KIT Microsoftu dla konsoli Xbox 360. Podłączyłem poprzedni, mniejszy dysk aby przegrać dane na większy. Niestety, po odłączeniu dysku w systemie, pomimo iż znikł z "Mojego Komputera" a system pokazał komunikat iż "Można teraz bezpiecznie odłączyć urządzenie" dysk nadal pracował, a talerze się kręciły... To samo było z drugim, większym dyskiem. Wczoraj kupiłem dysk zewnętrzny - WD My Passport Essential. W instrukcji jest jasno napisane, że dysk można odłączyć tylko wówczas, gdy kontrolka zgaśnie a talerze się zatrzymają. Niestety, jak się domyśliłem, Windows 7 po użyciu opcji odłączenia jedynie "traci" komunikację z urządzeniem, zupełnie nie spełniając swojej roli - czyli nie odłącza urządzenia... Należy "chamsko" wyciągnąć wtyczkę i pozbawić dysk prądu - w zasadzie opcja ta w 7 jest całkowicie .... do pupy, bo na usta cisną się słowa niecenzuralne.

Żeby było zabawniej, sprawdziłem to również na innym komputerze - dzieje się to samo. Sprawdziłem na obydwu komputerach Windows XP - starszy system radzi sobie doskonale z rozłączaniem urządzeń i odłącza wszystkie podłączane pendrive'y i dyski twarde w sposób prawidłowy. Wyłącza je fizycznie.

Wszystkie systemy są oryginalne
Windows XP Professional 32bit SP3 z MSDNAA (Zainstalowany na stacjonarnym PC i testowo na laptopie)
Windows 7 Professional 64bit z MSDNAA (Zainstalowany na stacjonarnym PC)
Windows 7 Professional 64bit dostarczony razem z laptopem Sony Vaio (Zainstalowany na laptopie).

Zna ktoś wyjście z tej patowej sytuacji? Nie chcę stracić dysków przez bezmyślne zaprojektowanie (a raczej skopanie) tej funkcji w nowym systemie :/
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad 2010, 21:48:38 wysłana przez BioComp »

Odp: Problemy z rozłączaniem urządzeń USB w Windows 7
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Listopad 2010, 04:16:27 »
Coś w tym jest mam problem przy bezpiecznym usuwaniu nokii n95 system niby ją bezpiecznie usuwa a jednak po odłączeniu kabla od komputera na ekranie telefonu wyświetla mi się komunikat że dane mogły zostać utracone, na xp wszystko ok. Pewnie to jakiś bug w systemie i dziwi mnie to bardzo że taka firma jak Microsoft do tej pory tego nie wykryła wstyd i hańba.

Lecz po obejrzeniu tej reklamy Windows stwierdziłem że mogli nie zauważyć :D
http://www.sadistic.pl/microsoft-party-hard-vt54903.htm
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad 2010, 04:48:47 wysłana przez robert79513 »

Odp: Problemy z rozłączaniem urządzeń USB w Windows 7
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Listopad 2010, 21:26:07 »
A znam to :) PS. Robercie, też mam taki sam problem ze swoją N95 (8GB). Z tym że z Nokią można sobie poradzić, nie klikaj w pasku zadań (w systray'u koło zegara) tylko klikaj w "Komputerze" prawym na ikonkę Nokii po czym na opcję "Wysuń". Wtedy komunikat w N95 się nie pojawia, mimo to fizycznie Windows i tak jej nie rozłącza.

Zainstalowałem sterowniki od dysku WD My Passport - poprzez rozłączanie go przez sterownik, rozłączany jest "fizycznie". Niestety reszta urządzeń nadal ma problemy... A sterownik od WD instaluje się razem z "opasłym" oprogramowaniem, które mi nie leży :/ Pod XP nie trzeba żadnego oprogramowania i problemu nie ma :(

Nie mogę tego zgłosić Microsoft'owi, gdyż licencja z MDSNAA tego nie umożliwia (jest to system dla studentów bez wsparcia technicznego) natomiast jeśli chodzi o wersję z laptopa, Microsoft odsyła do producenta laptopa a ten rozkłada ręce zwalając problem (w zasadzie słusznie) na Microsoft :/ Chore podejście do użytkowników :/

Robert, może Ty masz oryginalną, pudełkową wersję? Niestety tylko tacy klienci mają pomoc techniczną, Microsoft nie pokusił się nawet o program współpracy z użytkownikami swoich produktów, oprócz naturalnie okresu testowego bety :/ w której jak widać, nie wyłapano tego problemu... O ile o pendrive'y się tak nie martwie, o N95 też nie, to już o dyski jak najbardziej...
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad 2010, 21:42:13 wysłana przez BioComp »

Odp: Problemy z rozłączaniem urządzeń USB w Windows 7
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Styczeń 2011, 02:46:26 »
Znalazłem rozwiązanie problemu dla n95 gdy telefon jest podłączony jako pamięć masowa żeby go prawidłowo usunąć wystarczy wejść w Komputer kliknąć na dysk naszej nokii prawym przyciskiem i wybrać wysuń, na telefonie pojawia się komunikat że można bezpiecznie odłączyć kabel od telefonu i wszystko jest ok sprawdźcie czy to działa z innymi urządzeniami.