TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Jakie wydajne i tanie chłodzenie dla Q6600

Jakie wydajne i tanie chłodzenie dla Q6600
« dnia: 05 Listopad 2010, 11:35:08 »
Ponieważ moje boxowe chłodzenie procesora uległo uszkodzeniu postanowiłem kupić jakieś nowe i chciałbym się was poradzić co wybrać żeby później nie żałować ;)
Zastanawiam się nad tym zestawem http://www.skapiec.pl/site/cat/73/comp/739009_komentarze/
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad 2010, 16:23:09 wysłana przez robert79513 »

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Jakie wydajne i tanie chłodzenie dla Q6600
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Listopad 2010, 03:35:49 »
ja polecam Cooler Master CPU cooler TX2 (socket 775)


Bardzo wydajne i ciche chłodziwko :)

Nie chce cie zbijac z tropu bo to co wybrałes tez z pewnoscia jest dobrym chłodzeniem - wybor nalezy do ciebie

Sprawdz tylko o ile masz chłodzenie na pamieciach czy ci sie zmiesci - czasami przy mniejszych płytach mozna sie naciąc :)

p.s. od dłuzszego czasu kupuje tylko cooler master - wczesniej posiadałem wiele chłodzen i nie byłem zadowolony - a to temperatury , a to wiatraczek szybko siadał.

Odp: Jakie wydajne i tanie chłodzenie dla Q6600
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Listopad 2010, 05:08:04 »
Dzięki za radę ale chyba jednak wybiorę to które podałem wyżej bo po 1 nie widzę tego które podałeś na allegro czy innych stronach typu skąpiec, po drugie jak widzę to mocowanie do płyty głównej to mi skacze ciśnienie bo takie było w boxowym coolerze i się oberwało ;) Poza tym zestaw który podałeś jest pewnie wydajniejszy od tego Arctic Freezer 7 Pro widać po wentylatorze ;)

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Jakie wydajne i tanie chłodzenie dla Q6600
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Listopad 2010, 17:12:47 »
co do mocowan to rzeczywiscie pozostawiaja wiele do zyczenia - ale jesli ma sie juz wprawe to w 5 sec sie zamyka.

Odp: Jakie wydajne i tanie chłodzenie dla Q6600
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Listopad 2010, 17:23:56 »
Z montażem nie ma problemu gorzej jest później z demontażem np przy czyszczeniu, wtedy można oberwać to mocowanie. Gadałem na ten temat z facetem ze sklepu komputerowego i stwierdził że z tym zawsze był problem i przy demontażu najlepiej odkręcić płytę główną (czyli intel pod tym względem dał ciała).