TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

wymagane haslo sieciowe

wymagane haslo sieciowe
« dnia: 02 Listopad 2010, 05:31:35 »
Witam mam pewien problem. Mianowicie posiadam sieć składającą się z 2 komputerów z win 7 i 1 z win xp. Sieć chodzi dobrze wszystko jest w tej samej grupie roboczej komputery się widzą. Denerwują mnie jednak dwie rzeczy:

1. gdy chce przeglądać udostępnione pliki między komputerami z win7 prawie za każdym razem muszę podawać hasło (podane przy tworzeniu grupy domowej na win7) i nazwę komputera.

http://img641.imageshack.us/i/63321063.png/

zaznaczenie opcji: "zapamiętaj moje poświadczenie" a także zaznaczenie opcji "wyłącz udostępnianie chronione hasłem" (centrum sieci i udostępniania > zaawansowane ustawienia udostępniania) nic nie daje. Prawie za każdym razem po restarcie któregokolwiek z komputerów hasło i nazwę komputera trzeba podawać od nowa.

2. w przypadku gdy chce wejść z win7 na udostępnione zasoby win xp wyskakuje mi to samo okno jednak podanie hasła nic nie daje. Z poziomu win xp wchodzę na zasoby dwóch kompów z win7 bez żadnych problemów bez podawania żadnych haseł. (w win7 zmieniałem: uruchom: secpol.msc > Zasady lokalne > opcje zabezpieczen:
konta: ogranicz używanie pustych haseł przez konta lokalne tylko do logowania do konsoli (wyłącz))

jak obejść/wyłączyć ten wyskakujący komunikat na siódemce?

ps. szukałem w google i w tematach na tym forum jeśli coś przegapiłem możecie mnie wyzwać, zbanować, zjechać jak burą świnie ale podajcie chociaż linka do rozwiązania mojego problemu.

Odp: wymagane haslo sieciowe
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Grudzień 2010, 01:25:07 »
Z mojego doświadczenia wynika, że używanie dużej ilości "wspomagaczy" od M$ jest uciążliwe i nieefektywne. Na twoim miejscu usunąłbym grupę domową i włączył zwykłe udostępnianie plików chronione lub nie hasłem, zależy jakie masz warunki sieci.

Offline tomeh

  • ***
  • 191
    • ToTemat
Odp: wymagane haslo sieciowe
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Grudzień 2010, 02:11:35 »
Najlepiej mieć jeden profil i ewentualnie z hasłem
Serwis totemat.pl. Artykuły na różne tematy.