TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Laptop>Komputer | Udostępnienie Połączenia | WiFi>LAN

Laptop>Komputer | Udostępnienie Połączenia | WiFi>LAN
« dnia: 13 Październik 2010, 07:41:25 »
Witam.

Od paru dni mam mały problem związany z udostępnieniem połączenia internetu do mojego komputera stacjonarnego. Otóż sprawa wygląda tak iż przed sformatowanie laptopa połączenie które łapie od mojego sąsiada poprzez WiFi normalnie udostępniałem kablem s krosowanym po lanie do Stacjonarki. Niestety po formacie laptopa... pojawił się owy problem. Nie moge udostępnić połączenia... Próbowałem już wielu sposobów i nic. O to parę z nich:

- Wyłączałem na karcie LAN IPv6
- Utworzyłem grupę domową na laptopie, komputer stacjonarny złapał , lecz niestety nie mógł się podłączyć do niej. ( ma laptopie mam Windows 7 Home Premium, na Stacjonarnym Windows 7 Ultimate
- Udostępniałem połączenie na karcie LAN ( bez efektu )
- Wyłączałem nawet połączenie z internetem, niestety problem na sieci. Jedyny fakt to taki ze komputery się widza w sieci i normalnie mogę udostępniać pliki. ( obrazek pozniej )


Niestety załamałem już ręce i nie wiem co poczynać dalej, więc zwracam się z prośbą o pomoc.

Dodatkowe screny zamieszczam tutaj, nie mam zakladki udostepniania sici na karcie bez przewodowej. jedynie widnieje to na karcie lan





Posiadam Kaspersky Internet Security 2011.

Jeżeli będą potrzebne dodatkowe screeny, to dostarcze.

Pozdrawiam. Z góry dziękuje za pomoc.
Witam.

Po dalszej walce, całośćź ustawień z laptopa wygłada w tym momencie tak jak na screenie


W komputerze stacjonarnym, cały czas problem z konfiguracja porotkolu IP,.

CO NAJWAŻNIEJSZE, KOMPUTERY SIĘ WIDZĄ, MAM ZMAPOWANE DYSKI z laptopa i ze stacjonarnego, a niestety nie ma internetu

Odp: Laptop>Komputer | Udostępnienie Połączenia | WiFi>LAN
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Grudzień 2010, 01:21:03 »
przypisz statycznie adresy IP np na lapie 192.168.0.1 na PC 192.168.0.2 z tym ze ma PC ustaw brame na 192.168.0.1, podczas konfiguracji IP w którejś zakładce jest chyba jeszcze pole do zaznaczenia zeby udostepnic połączenie.

Offline tomeh

  • ***
  • 191
    • ToTemat
Odp: Laptop>Komputer | Udostępnienie Połączenia | WiFi>LAN
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Grudzień 2010, 02:13:47 »
Tak jak wyżej ta sama rada, nie mogą się wykluczać musza mieć takie same paramenty ustawione
Serwis totemat.pl. Artykuły na różne tematy.