TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z wifi częste rozłączanie i prośba o podanie klucza.

Witam mam problem łącze się laptopem przez wifi z moim AP , jest ustawione szyfrowanie. Przy próbie podłaczenia prośi o podanie hasła po wpisanie jest ok tak z 15 min i potem mnie rozłącza i prosi o podanie ponownie hasła w celu weryfikacji po wpisaniu jestem znów połączony.

I tak się dzieje w koło, jest może jakaś możliwość zapamiętanie tego połaczenia i hasła w moim laptopie. Zeby nie było ciągle tej weryfikacji, a dodam jeszcze jak ustawie połączenie otwarte to wszystko jest ok nie rozłącza mnie.

Oczywiście pracuje na W7 profesional
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2010, 09:48:25 wysłana przez MATRIX5000 »

Odp: Problem z wifi częste rozłączanie i prośba o podanie klucza.
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Styczeń 2010, 21:31:47 »
Ech za mało informacji, jaka karta, instalowałeś jakieś sterowniki, czy nie, łączysz się przez systemowe okienko koło zegarka, czy specjalny program od producenta karty, jaki masz zasięg, czy masz podłączone do ap inne urządzenia, czy one działają dobrze, jak działają dobrze czy źle to na jakich systemach, czy w okolicy są inne ap, może działają na tym samym kanale, jakie to ap ??

Ja jasnowidzem nie jestem i podałeś tak mało, że nawet nie wiem o co dokładnie chodzi. Jeżeli łączysz się przez systemowe okienko to wchodzimy w centrum sieci i udostępniania, po lewej masz zarządzaj sieciami bezprzewodowymi, masz tam dodaj i wszystko sobie ustawiasz.

Odp: Problem z wifi częste rozłączanie i prośba o podanie klucza.
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Październik 2010, 06:55:07 »
W takim przypadku jak opisałeś bardzo często winne jest samo szyfrowanie. Dlatego odpowiedz jakie masz ustawione szyfrowanie? Jeśli WPA to zmień je na WPA2 najlepiej AES i zaktualizuj sterowniki karty sieciowej do najnowszych dostępnych ze strony producenta. Lub przynajmniej na takie które obsługują już protokół IEEE 802.11i. Te Windowsowe stery nie zawsze się sprawdzają. to powinno pomóc.
« Ostatnia zmiana: 29 Październik 2010, 07:06:03 wysłana przez jacksonnn »