TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z nagrywarka win7

Offline matys1

  • ****
  • 275
Problem z nagrywarka win7
« dnia: 09 Październik 2010, 04:54:11 »
Witam posiadam nagrywarke samsung sh-s202n i najnowszy firmware problem polega na tym, ze dvd psuje płyty verbatim i tdk poszlo juz 13 do smieci trafi sie jakas 1 na 6 ktora nagra sytuacja wyglada tak ze bufor nagrywarki wogule sie nie laduje i po ok.2min wypluwa plyte z informacja "bledny adres bloku" na plycie widac centymetrowa scieszke od wypalenia a znowu dvd-rw wypala wszystkie mam ich troche to testowalem mysle sobie nagrywara pada no ale w koncu bardzo zadko byla uzywana wiec dalem jej jeszcze szanse i podpiolem pod 2 komp z xp i wszystkie pozostale plyty verbatim i tdk ktore mi zostaly wypalila bez zadnej zadyszki, plyty byly z tej samej partii, zmienilem tasme ata ale nic nie dalo na win7 po prostu nie dziala, testowalem na nero 7 i najnowszym Ashampoo.
Podejrzewam, ze to wina jakies aktualizacji do win7 bo ten system mam juz od RC i na poczatku nie bylo problemu zaczelo sie psuc jakies 3 miesiace temu, nawet po formacie ktory byl tydzien temu, sorry za dlugi post

Odp: Problem z nagrywarka win7
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Październik 2010, 06:50:44 »
Sterowniki od chipsetu aktualne? Może coś z zasilaniem?

Offline matys1

  • ****
  • 275
Odp: Problem z nagrywarka win7
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Październik 2010, 03:35:13 »
Do mojej plyty nie ma zadnych sterownikow oprocz dzwieku, sprawdz sam Asus mn2-e sli, musialem zainstalowac xp jeszcze sie zastanawiam czy dograc win7 bo za xp-kiem przemawia soczysty dzwiek z audigy @ audigy 4 youp-pax a znowu za win7 dx10 ale problemy z dvd
Zasilacz mam chyba dobry Pentagram 620W
Myslalem, ze to moze wina plyty glownej ale jak pisalem nie dawno formatowalem dysk poniewaz zmienialem plyte ale na poprzedniej bylo tak samo
« Ostatnia zmiana: 10 Październik 2010, 03:39:08 wysłana przez matys1 »

Odp: Problem z nagrywarka win7
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Październik 2010, 05:30:44 »
Ta nagrywarka jest na złącze ata czy sata?

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Problem z nagrywarka win7
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Październik 2010, 07:12:52 »
aktualizacja bios-u sie kłania

Offline matys1

  • ****
  • 275
Odp: Problem z nagrywarka win7
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Październik 2010, 12:04:59 »
Nagrywarka ata
Bios najnowszy do plyty glownej
firmware do dvd najnowszy z 2008 roku niestety
Tutaj podobny problem, tez tam pisalem http://forum.cdrinfo.pl/f15/windows-7-nagrywarka-samsung-sh-s202n-86054/#post1121604
Male podejrzenia rzucam na alcohol ale nie zdarzylem tego sprawdzic
Edit:
Ponownie zainstalowalem W7 tym razem mod Silens i jak na razie wszystko nagrywa :)
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2010, 03:28:39 wysłana przez matys1 »

Offline matys1

  • ****
  • 275
Odp: Problem z nagrywarka win7
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Marzec 2011, 11:41:24 »
Odgrzewam temat zmienilem system na w7 od romualda i znowu mam problem z nagrywaniem, dvd- nie dvdrw- bez problemu, szlak mnie zaraz trafi jakies pomysly?