TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows7 64bit Via HD Audio VT1818 Brak Dzwieku

Windows7 64bit Via HD Audio VT1818 Brak Dzwieku
« dnia: 05 Październik 2010, 12:46:36 »
Witam serdecznie forumowiczów.
Złozyłem sobie komputer o następującej konfiguracji:
AMD PhenomII x4 965
Asus M4A87TD EVO z obsługą USB3
4GB Ram DDR3 1600MHz Elixir
500GB Samsung F3
HIS Radeon HD5770 1GB (poluje ciągle na drugiego)
Windows7 64bit Ultimate
i to chyba na tyle z tego co powinniście wiedzieć.


Mam problem nie typowy i bardzo dziwny nie mówiąc o tym jak strasznie mnie drażni. Otóz zintegrowany układ audio na płycie działa tylko i wyłącznie na sterownikach domyślnych Win7. Układ to VIA HD AUDIO VT1818 8 kanałowy. Problem w tym że win domyślnie ustawia kartę w tryb stereo i nie mogę podłączyć zestawu 7.1 do karty.

Po zainstalowaniu sterowników od asusa dołączonych do płyty czy też bezpośrednio od VIA tracę dzwięk w kompie. Karta jest rozpoznawana, sterownik poprawnie zainstalowany, win nie pokazuje żadnych błędów ani konfliktówa pomimo to dźwięku nie ma. Ikona głośniczka ma "x" jak przy wyciszeniu a po najechaniu na nia pokazuje się balonik żę żadne głośniki ani słuchawki nie są podłączone do karty. Narzędzie wyszukiwania konfliktów i rozwiązań nie widzi problemu. Po powrocie systemu do stanu zprzed zainstalowania sterów dzwięk jest ale na dwóch kanałach. Sterowniki są na pewno ok do win 7 64bit. Panel VIA do obsługi karty działa normalnie ale z głośników nie wydobywa się żaden dzwięk. Usługa Windows Audio działa oraz pokrewne usługi. Nie wiem co robić dalej.

Jakieś rady, sugestie?

Aktualizowałem bios sprawdzałem ustawienia ale nic to nie daje.... sterowniki na pewno dobre!!! System oczywiście na bieżąco aktualizowany.

Odp: Windows7 64bit Via HD Audio VT1818 Brak Dzwieku
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Październik 2010, 12:44:37 »
A probowałeś na sterach Windy wykonać konfigurację głośników? Panel sterowania-> Dźwięk-> zaznaczasz Głośniki i na dole po lewej guzik "Konfiguruj".