TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z kartą dźwiękową Realtek zintegrowana

Problem z kartą dźwiękową Realtek zintegrowana
« dnia: 06 Październik 2010, 10:27:06 »
Widziałem inny temat ale tam nie było odpowiedzi na moje pytanie.
Tak więc mój problem tkwi w tym że wszystkie dźwięki słysze BARDZO CICHO.
W panelu sterowania przełączyłem z głośników na SŁUCHAWKI.
Kiedy miałem ustawione Głośniki to o dziwo też słyszałem słaby ale jednak słyszałem, dźwięk w słuchawkach.

Everest:

Nazwa płyty głównej   Intel Tom Cove DH55TC  (1 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Multimedia   
Karta dźwiękowa   Intel HDMI @ Intel Ibex Peak PCH - High Definition Audio Controller
Karta dźwiękowa   Realtek ALC888/1200 @ Intel Ibex Peak PCH - High Definition Audio Controller

Dziwne, mam pokazane dwie karty dźwiękowe w Everest.
Moja karta dźwiękowa jest zintegrowana.
W zestawie do komputera nie dostalem sterownikow.
Zainstalowalem te do realteka, ale nie podzialalo.

A co NAJDZIWNIEJSZE, w piosenkach (np. na youtube) nie słysze głosów jak śpiewają, ale słysze melodie (o.o).
Na komputerze jak wlaczam Windows Media Player to nawet dobrze słychać melodie, ale nie probowalem na piosenkach w których śpiewają.
Windows 7.
Nie było tego problemu na Windows XP.
Komputer zakupiony wczoraj.
Dzisiaj nawet jade po nowe słuchawki specjalnie dlatego bo coś jest nie tak.
Ale nie wydaje mi się żeby to była ich wina.

Warto podkreślić też to że dźwięki Windowsa słysze wyraźnie, ale w grach lub w piosenkach (na internecie / cs 1.6) bardzo słabo słysze.
Od czasu do czasu nawet słysze jakieś dziwne brzęczenie :/

Odp: Problem z kartą dźwiękową Realtek zintegrowana
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Październik 2010, 10:45:02 »
Cytuj
Dźwiękiem zajmuje się zintegrowany układ Intel High Definition Audio (układ wykonawczy to Realtek ALC888S), mogący generować go w ośmiu kanałach (5.1 + dwa kanały)

http://pclab.pl/art40444-16.html

Spróbuj użyć tych sterowników (oczywiście wcześniej usuń te które zainstalowałeś) ;)

http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=19354&ProdId=3143&lang=eng


Odp: Problem z kartą dźwiękową Realtek zintegrowana
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Październik 2010, 10:54:34 »
Właśnie te zainstalowałem i nie działa :/

Odp: Problem z kartą dźwiękową Realtek zintegrowana
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Październik 2010, 17:39:41 »
To trochę nie profesjonalne ale powiem tak. Pobaw się panelem ustawień karty dźwiękowej może trafisz w czym jest problem ja mam tą kartę dźwiękową i czy na sterownikach od MS czy na tych od Realteka wszystko działa jak należy ;)