TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Audigy2 i Audigy 2 Platinum eX - BSOD na sterownikach Creative

Audigy2 i Audigy 2 Platinum eX - BSOD na sterownikach Creative
« dnia: 24 Wrzesień 2010, 05:57:04 »
Mój pierwszy post na tym forum tak więc witam Szanownych Forumowiczów serdecznie.

Problem z jakim się do Was zwracam jest następujący.
W mojej konfiguracji sprzętowej tkwią dwie karty audio, Audigy2 oraz Audigy2 Platinum eX .Nie będę się zagłębiać w kwestie po co mi takie rozwiązanie ale wierzcie mi, że potrzebne :) 
W przypadku Windows XP obie karty działają bez problemowo, sterowniki są te same do jednej jak i drugiej karty (dla mniej wtajemniczonych, różnica między tymi modelami jest taka, że wersja Platinum eX posiada dodatkowo panel zewnętrzny) Natomiast w przypadku Windows 7 sprawa przestaje być już tak kolorowa. Opis najnowszej paczki sterowników na stronie Creative daje jasno do zrozumienia iż są one przeznaczone do obu tych kart jak i również do systemów Windows XP, Windows 7 niezależnie czy 32 bitowy czy 64 bitowy. Mimo tych zapewnień producenta Windows 7 po instalacji driverów i wymaganym restarcie systemu wywala BSOD na ułamek sekundy po czym przystępuje do przywrócenia systemu do poprzedniego stanu. Sterowniki alternatywne Kx działają lecz nie odpowiada mi obsługa funkcji kart z poziomu tej alternatywy.
Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu?
Wiem, że temat Audigy2 był już tu omawiany ale w konfiguracji dwóch kart nie doszukałem się informacji.