TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Sound Blaster X-FI Gamer - piski i trzeszczenie w głośnikach

Sound Blaster X-FI Gamer - piski i trzeszczenie w głośnikach
« dnia: 19 Wrzesień 2010, 10:07:36 »
Witam, mam problem a mianowicie taki iż zakupiłem kartę muzyczna SOUNDBLASTER X-FI GAMER (SB0730) i po zainstalowaniu sterowników głosu nie ma, a za to są trzaski, piski, i różne takie dźwięki. Dostałem do karty sterowniki pod Windows XP oraz pod Vistę lecz ja mam Windows 7 Ultimate 64bit i żadne z tych sterowników nie działają. Z Visty się zainstalowały lecz były piski, trzaski itp, wiec ze strony Creative pobrałem najnowsze sterowniki i niestety dalej to samo piski, trzeszczenie itp, instalowałem tez inne X-FI SupportPack 2.0 lecz nic z tego, same errory wyskakiwały. I karta kupiona i takie coś się dzieje ;/ dodam, że w biosie wyłączyłem zintegrowaną dźwiękówkę lecz dalej to samo ;/ Co robić panowie ? wiecie w czym tkwi problem ? co do płyty głównej to mam Gigabyte GA-M61SME-S2 i biosa zaktualizowanego pod wersje F9.
Dodam to też iż wczoraj o dziwo znalazłem sterowniki gdzie mam głos lecz działają głośniki 2 przednie 1 środkowy oraz Basowy a 2 tylne nie działają ;/
Stery w których dźwięk mam w 4 głośnikach to ( http://forums.creative.com/t5/Sound-Blaster/SB-X-Fi-Series-AuzenUAA-Pack-1-5-02-20-2010/m-p/550638 ) we wszystkich wcześniejszych sterownikach czy to z płytki czy to ze strony Creative piszczenie, trzaski itp... To są dopiero 1 sterowniki w których mam dźwięk lecz tylko w 4 głośnikach ;/ te 2 tylne milczą nie wiem dlaczego :( Już nawet zmieniłem system z Ultimate 64 bit na Home Premium 64bit lecz dalej to samo. Sprawdzałem w panelu sterowania itp wszędzie pokazane system dźwięku 5.1 i w teście wszystko działa dobrze a gdy dochodzi do testu dwóch tylnich głośników jest pokazane ze test ich używa a dźwięku nie ma :( Porobiłem parę screenów ze sterowników, może ktoś zauważy jakaś nieprawidłowość, lub ktoś będzie miał w 100% działające stery;/
[obrazek nie jest już dostępny]
[obrazek nie jest już dostępny]
[obrazek nie jest już dostępny]
[obrazek nie jest już dostępny]
[obrazek nie jest już dostępny]


Bardzo proszę was o pomoc ;/
« Ostatnia zmiana: 13 Kwiecień 2023, 15:52:11 wysłana przez Mirahz »