TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Zmiana koloru kompozycji Podstawowy Windows 7 (.net, C#)

Offline Luke

  • ****
  • 423
Zmiana koloru kompozycji Podstawowy Windows 7 (.net, C#)
« dnia: 09 Wrzesień 2010, 18:21:58 »
Ten projekt już dawno zacząłem pisać i długo go nie ruszałem, aż do dziś. Postanowiłem go odświeżyć i przygotować pierwszą betą. Albo alfę. Sam nie wiem, jaki poziom niedoskonałości wybrać. :P

W każdym bądź razie - kolor da się zmienić. Jeszcze pracuję nad nasyceniem i jasnością. No i cały czas sprawdzam, czy wszystkie elementy okna dobrze zmieniają barwę. Jeśli ktoś ma ochotę, to zapraszam do testowania mojej aplikacji. Efekt działania może być np. taki:



Program działa w taki sposób, że tworzy nową kompozycję, która ma zmienione kolory. Oczywiście oryginalna kompozycja "Podstawowy Windows 7" pozostaje nienaruszona. ;) Dodatkowo program potrafi odblokować stosowanie niecertyfikowanych stylów, bo bez tego nie zadziała.

Jeśli macie jakieś pomysły, które elementy okien powinny zmieniać kolor, to zmaksymalizujcie okno programu. Wtedy zobaczycie ukrytą listę, w której są wszystkie obrazki tworzące grafikę okien i możecie wskazać mi numerki obrazków, a ja się wtedy zastanawię. Zastanawiam się właśnie nad możliwością zmiany koloru zaznaczenia...

Program do pobrania tutaj:
WindowsColors-0.5-beta.exe

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Zmiana koloru kompozycji Podstawowy Windows 7 (.net, C#)
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Wrzesień 2010, 19:46:03 »
hmm - powiem tylko ze mi sie podoba i zaczynam testowac.A co najwazniejsze - to masz spory talent do dobrych pomysłów przy odpowiednich umiejętnościach.


cos mi nie pasi bo nie chce mi zainstalowac patcha do zmiany niecertyfikowanych styli :

« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień 2010, 19:53:22 wysłana przez kamiton »

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Zmiana koloru kompozycji Podstawowy Windows 7 (.net, C#)
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Wrzesień 2010, 06:47:34 »
Gdzieś musi być błąd. Sprawdzę to. Dzięki za zgłoszenie.  :)

A, i gdy się już odblokuje stosowanie niecertyfikowanych stylów, to trzeba zrestartować komputer.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2010, 07:03:38 wysłana przez Luke »

Odp: Zmiana koloru kompozycji Podstawowy Windows 7 (.net, C#)
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Maj 2011, 18:26:21 »
Witam! Temat stary jak świat, ale widziałem, że użytkownik Luke ciągle udziela się na tej stronie. Bardzo zależy mi na zmianie koloru kompozycji, bo po prostu nie znoszę oryginalnego. Program niestety nie działa. Po wybraniu koloru ustawia mi kompozycję w stylu windows 98. Mój komputer nie odpali w żaden sposób aero więc proszę chociaż o jakieś pliki do podmiany. Zależy mi na ciemnym kolorze, czarny, ciemnoniebieski itp. Będę bardzo wdzięczny jeśli komuś uda się coś z tym zrobić. Pozdrawiam!