TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Kopiowanie plików z dekodera telewizji N na komputer

Kopiowanie plików z dekodera telewizji N na komputer
« dnia: 28 Listopad 2010, 05:20:47 »
Mam taki problem ; od niedawna mam dekoder telewizji N w wbudowanym dyskiem twardym czyli ; nbox-recorderHD
Urządzenie jest podłączone do routera kablem sieciowym .
Niestety jak do tej pory to urządzenie nie jest widoczne dla komputera .
Chodzi mi o to żeby albo na linuksie albo na windows móc kopiować pliki z dysku dekodera na dysk komputera .
Oficjalnie nie ma takiej możźliwości , w menu dekodera nie majakiejś opcji udostępniania plików z dysku tego urządzenia .
Ale może ktoś z was zna jakiś nieoficjalny sterownik/program linuksowy czy windowsowy
który by dał możliwość dodania nbox-recordera do domowej sieci ?
Z góry dzięki za pomoc.

Offline tomeh

  • ***
  • 191
    • ToTemat
Odp: Kopiowanie plików z dekodera telewizji N na komputer
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Grudzień 2010, 14:30:34 »
Może wymaga zainstalowania czegoś do obsługi na pc jakiś program
Serwis totemat.pl. Artykuły na różne tematy.

Odp: Kopiowanie plików z dekodera telewizji N na komputer
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Grudzień 2010, 16:01:18 »
raczej nie ma takiej możliwości, posiadałem dysk ze sprzętu podobnego ale konkurencji czyli cyfry. Dysk jest chroniony poprzez ATA Passwd oraz na dodatek dane umieszczone na nim są szyfrowane więc udostępnienie zawartości czy też jej skopiowanie (nawet po przełożeniu dysku do Peceta) bez algorytmu odszyfrowującego jest raczej nie możliwe. Zabezpieczenia przeciw piractwu.

Offline Bartos

  • ***
  • 148
Odp: Kopiowanie plików z dekodera telewizji N na komputer
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Grudzień 2010, 06:57:17 »
nie da się tego zrobić, i dobrze :),
w sumie jest jakieś urządzenie na rynku co pozwalałoby zgrać dane ale nikt tego nie testował bo kosztuje parę tyś.

jedyne co możesz zrobić to podłączyć po scart nagrywarkę i nagrać to co leci w jakości SD
Windows MX RGB......Windows 7HP x64