TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z internetem przewodowym w Win7 32

Problem z internetem przewodowym w Win7 32
« dnia: 19 Sierpień 2010, 11:15:19 »
Jestem marnie zorientowaną w kwestiach informatycznych kobietą. Problem przedstawię łopatologicznie:

1)Posiadam internet z Astera. Łączę się bezpośrednio z modem kablem sieciowym.
2)Połączenie miałam konfigurowane przez panów z Astera, wszystko śmigało;)
3) Do czasu!;( Po 4 dniach internet, bez wyraźnych przyczyn przestał działać, tj. połączenie ma ograniczoną łączność (niezidentyfikowana sieć)
4)Net przełączyłam do laptopa z XP- i wszystko jest ok.
4)Posprawdzałam wszelkie ustawienia zgodnie z radami na forum (automatyczne wyszukiwanie adresu IP itp.), próbowałam włączać i wyłączać kartę sieciową i NIC.

Pomożecie??;)

Guest

Odp: Problem z internetem przewodowym w Win7 32
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Sierpień 2010, 11:41:13 »
Zadzwoń do panów z Astera i spytaj się co jest grane.  ;D

firefighter1

Odp: Problem z internetem przewodowym w Win7 32
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sierpień 2010, 11:47:08 »
w Ater jest tak, że rejestrowany jest jeden komputer w sieci, więc może podłączyli neta na tym laptopie a później był podłączony ten z Win 7? jeśli tak to tzeba się zalogować na stronę Aster i zarejestrować aktualny komputer.

Odp: Problem z internetem przewodowym w Win7 32
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sierpień 2010, 11:56:02 »
No właśnie nie- byli u mnie kilka dni temu, konfigurowali neta na moim laptopie z Win7 i wszystko było w porządku. Wczoraj rano włączyłam kompa i śmigał, po powrocie z pracy- już nie;/ (z ciekawości przełączyłam kabel do drugiego kompa z XP i net działał bez zarzutu). Czyli ich interwencja jest konieczna, tak?

firefighter1

Odp: Problem z internetem przewodowym w Win7 32
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sierpień 2010, 12:09:02 »
u nich jest tak, że wpuszczają do sieci określony komputer i wygląda na to że tym komputerem jest ten z XP, który pewnie wcześniej działał na tym łączu a ten z W7 jest traktowany jako "obcy" (nowy). Mimo to na tym z W7 powinna otworzyć się strona aster i tam po zalogowaniu na swoje konto można zmienić komputer na bieżący.

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Problem z internetem przewodowym w Win7 32
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Sierpień 2010, 20:57:53 »
Miałam kiedyś Aster i nie dość ze są daleko w tyle za UPC, to jeszcze widzę ze nadal maja ten sam cyrk z Wilgą. Żenada!!!

Odp: Problem z internetem przewodowym w Win7 32
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Grudzień 2010, 16:08:59 »
ustawienie statycznego adresu IP na Windows 7 powinno pomóc.

Offline tomeh

  • ***
  • 191
    • ToTemat
Odp: Problem z internetem przewodowym w Win7 32
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Grudzień 2010, 16:52:26 »
Ewentualnie przez kreator aby sam sobie ustalił dogodne. Choć w tym przypadku mogą być problemy i z innej beczki.
Serwis totemat.pl. Artykuły na różne tematy.