TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z konfiguracją accespointa G DUO

Problem z konfiguracją accespointa G DUO
« dnia: 05 Wrzesień 2010, 13:41:12 »
Ze względu na słaby poziom sygnału WIFI z 1-antenkowego routera ADSL kupiłem sobie takie urządzenie ;
http://www.airlive.com/product/product_3.jsp?pdid=PD1256259285448
Urządzenie to ma kilka trybów pracy ;

Przetestowałem urządzenie w 2 trybach ; WISP+AP
i CLIENT[wireless] +AP
Na obydwie metody działa , czyli wzmacnia i przekazuje bezprzewodowo sygnał z routera ADSL do laptopa .
Różnica między trybem WISP a trybem CLIENT+AP jest tylko taka
że przy wyświetleniu pełnej mapy sieci przy trybie WISP router ADSLnie est wcale widoczny natomiast przy trybie CLIEN + AP
router jest widoczny jako GATEWAY czyli brama .
Nie jestem więc pewny którego trybu pracy tego urządzenia accesspoint powinno się używać jeśli urządzenie jest użyte jako wzmacnicz/przekaźnik sygnału WIFI ?
I taka sprawa ; w ustawieniach accespointa jest opcja DHCP
jako serwer , client lub wyłączony . Nie jestem pewny jak to ustawić jeśli laptop ma konfigurację przez DHCP i w routerze też jest włączone DHCP , to jak powinno być w accespoincie ?
Dzięki za wszelkie porady