TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Źle działająca stacja dyskietek !

Źle działająca stacja dyskietek !
« dnia: 21 Sierpień 2010, 09:54:05 »
Witam !

To jest mój pierwszy post i bardzo nietypowy.

Może obecnie rzadko się dyskietki używa, ale czasem się przydają - ja właśnie chciałem z niej skorzystać i pod Windows 7 64 bit home premium mi się nie udało.

Na wstępie też podam że komputer jest platformą AMD. Czyli płyta Gigabyte MA770-UD3 rev. 2.0 procek PHENOM I 8750 trzy rdzeniowy (2,4 GHz), mostek południowy SB710, grafika Ati 3850 HD. Najnowsze sterowniki ze strony ati. Windows 7 Home Premium BOX uaktualnienie.

Problemem jest to, że po włożeniu dyskietki do stacji stacja odczytuje je prawidłowo, jednak nie da się dyskietki sformatować, jak już jest sformatowana gdzie indziej np na innym sprzęcie, po skopiowaniu na nią plików, nie widać ich - jednym słowem porażka. Przy próbie sformatowania - wywala się Windows Explorer. Jak już się przez przypadek uda wywołać  okno formatowania, można wybrać rozmiar jednostki alokacji, co nie powinno mieć miejsca. Wtedy przy próbie formatowania dyskietka jest formatowana chyba z 10 minut, a i tak źle, zarówno na tej wewnętrznej jak i na USB.

Jednak, przy zainstalowanym Windowsie XP na innym dysku w tym samym komputerze, stacja dyskietek jedna i druga zachowuje się bez zastrzeżeń.

Również przy zainstalowanej wcześniej Viście Home premium tego problemu nie było.

Co robię nie tak ? Proszę o pomoc.

dodam jeszcze że dzwoniłem w tej sprawie do pomocy technicznej Microsoftu i oni obwalają winą bios płyty głównej. Po napisaniu listu do Gigabajta, Ci z kolei obwiniają system operacyjny.

Wiem również, że na komputerach opartych o chipset intela pod Win7 formatowanie dyskietek działa poprawnie.
 

Guest

Odp: Źle działająca stacja dyskietek !
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpień 2010, 11:07:24 »
Spróbuj sformatować programem jakimś.

Odp: Źle działająca stacja dyskietek !
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sierpień 2010, 14:28:43 »
Prosił bym w takim razie o propozycję programu takiego pod Win 7.

to co już wcześniej znalazłem było stare (max 2005 rok) i korzystało ze sterowników systemowych i działać również nie chciało.

Poza tym pomysłów nie mam.

Na razie to tu zamiast odpowiedzi widzę sprzeczki.

Odp: Źle działająca stacja dyskietek !
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Sierpień 2010, 14:41:14 »
Prosił bym w takim razie o propozycję programu takiego pod Win 7.

to co już wcześniej znalazłem było stare (max 2005 rok) i korzystało ze sterowników systemowych i działać również nie chciało.

Poza tym pomysłów nie mam.

Na razie to tu zamiast odpowiedzi widzę sprzeczki.

To niestety norma, kiedyś było inaczej ale pojawił się kamo_92. Co do twojego problemu to nie widzę innego wyjścia jak wymiana napędu dyskietek na inny bo on powinien działać pod Windows 7. A jeśli nie działa to nic nie zrobisz nie da się zainstalować do niego innych sterowników nie da się nic innego zrobić jak tylko wymiana. Jeśli nie działa na exploratorze Windows to na innym programie też nie zadziała bo i ciężko o taki program zgodny z Windows 7. A jeśli już taki znajdziesz i okaże się ze napęd działa znaczy to że wina leży w systemie, ale jeśli napęd ten nie działał sprawnie zaraz po zainstalowaniu świeżej kopi systemu to raczej coś z nim jest nie tak a że działa pod XP to możliwe jest że pod Windows 7 będzie inaczej. Trochę zamieszałem ale mam nadzieje że zrozumiesz o co mi chodzi.


Odp: Źle działająca stacja dyskietek !
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Sierpień 2010, 15:09:36 »
Niestety, zmiana stacji dyskietek nic nie daje.

Po za tym ze stacją dyskietek podpinaną pod płytę główną, jest tak że kontroler i cała elektronika nim sterująca jest na płycie głównej. Więc czy to będzie flop sprzed lat 20-stu, czy sprzed tygodnia to działać musi tak samo - inaczej się nie da. Co innego jest w przypadku tych na USB.

Ale ja napisałem, że testowałem to na różnych flopach. Także proszę o czytanie ze zrozumieniem.

Odp: Źle działająca stacja dyskietek !
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Sierpień 2010, 15:12:24 »
Sory zdarza mi się czytać po łebkach. W takim razie to wina płyty głównej instalowałeś sterowniki od chipsetu? Jeśli nawet to uaktualnij je programem Driver Genius Pro jeśli to nie pomoże to wymień napęd na USB wtedy powinno działać ;)
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień 2010, 15:15:08 wysłana przez robert79513 »

Odp: Źle działająca stacja dyskietek !
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Sierpień 2010, 16:01:40 »
Myślisz że co trudno założyć nowe konto, a z tym że ''To niestety norma, kiedyś było inaczej ale pojawił się kamo_92.'' to się pierdol. Myślisz że jesteś dłużej ode mnie zarejstrowany to też sobie możesz też powinnienieś zostać zablokowany, bo pierwszy piszesz jakieś głupoty z kamiltonem dwóch ekspertów się znalazło od siedmiu boleści dzieciaki, ale zapewnie poprosiłeś admina aby nie blokował, albo po znajomiści ile się juz znace. Nie jesteś tu wipem czy czymś innym kasuj i to konto, blokuj mam to w dupie. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Twoje teksty mnie nie ruszają one nie są nawet śmieszne. A bana ci obiecałem na początku znajomości teraz wiesz że potrafię dotrzymywać słowa. Tak na marginesie to ja i kamiton a nie kamilton mamy w sumie ponad 3 razy więcej lat niż ty i połowa twojego życia to nasze lata doświadczenie z sprzętem komputerowym, a ty jesteś dzieciak który czytać ani pisać nie umie. Nie mam żadnych znajomiści sam sobie pościeliłeś ;)
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień 2010, 16:36:59 wysłana przez robert79513 »