TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Firefox 4.0 beta i powolne uruchamianie

Offline Bartos

  • ***
  • 148
Firefox 4.0 beta i powolne uruchamianie
« dnia: 18 Sierpień 2010, 15:23:53 »
Witam, czy ktoś może spotkał sie z problemem powolnego uruchamiania firefoxa 4.0 w wersji beta ?
u mnie ff4.0 b3 i b4 pierwsze uruchomienie przeglądarki po uruchomieniu systemu trwa ok pół minuty,
system to windows 7 x64, w pracy na starszym laptopie o połowe gorszym z vistą, przeglądarka uruchamia się szybciej niż u mnie choć też długo,


próbowałem już wielu przeglądarek i choć wiele jest szybszych to jednak ciągle powracam do FF


tak więc czy ktoś instalował bete firefoxa i miał problemy z jej pierwszym długim uruchamianiem? może jest na to jakiś sposób?
Windows MX RGB......Windows 7HP x64

Guest

Odp: Firefox 4.0 beta i powolne uruchamianie
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Sierpień 2010, 18:34:45 »
Przeglądarki beta nie są dokładnie jak to powiedzieć dorobione. Możesz mieć pózniej jeszcze więcej problemów. Więc zainstaluj dokładną wersje nie beta. ;D

Offline Bartos

  • ***
  • 148
Odp: Firefox 4.0 beta i powolne uruchamianie
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sierpień 2010, 06:11:56 »
wiem że bety to bety ale akurat wyczytałem że mozilla podała komunikat że 4.0b3 jest na tyle stabilna że można jej używać jako głównej przeglądarki poza tym nigdy nie miałem problemów z wersją beta (późną nie wczesną)

obecnie sformatowałem dysk jeszcze raz i jest lepiej, a ff4.0b4 chodzi nawet szybko i ma już funkcję tab candy
Windows MX RGB......Windows 7HP x64

Odp: Firefox 4.0 beta i powolne uruchamianie
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sierpień 2010, 09:00:46 »
To całe tab candy to przeróbka szybkiego wybierania z Opery tylko że szybkie wybieranie jest moim zdaniem łatwiejsze w obsłudze ;) Ostatnio w operze znalazłem bardzo przydatną funkcję dzięki której po zaznaczeniu jakiegoś słowa i kliknięciu na nie prawym przyciskiem myszy można z menu wybrać wyszukaj, wtedy pokażą nam się wyniki wyszukiwania google ale można dodać własne przeglądarki z innych stron dzięki temu wyszukiwanie staje się 10 razy szybsze :)

A specjalnie dla fanów ff mały artykuł :D

http://www.dobreprogramy.pl/Grozna-luka-w-Firefoksie,Aktualnosc,19961.html

Offline Bartos

  • ***
  • 148
Odp: Firefox 4.0 beta i powolne uruchamianie
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sierpień 2010, 09:05:30 »
wiem, ale póki opera nie wprowadzi zapamiętywania słów w polach wyszukiwania to dla mnie odpada
Windows MX RGB......Windows 7HP x64

Odp: Firefox 4.0 beta i powolne uruchamianie
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Sierpień 2010, 09:32:10 »
Jak na razie pamięta tylko te wpisane w wbudowaną wyszukiwarkę google ;)

Offline Bartos

  • ***
  • 148
Odp: Firefox 4.0 beta i powolne uruchamianie
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Sierpień 2010, 10:56:07 »
wiem i czekam by zapamiętywała że wszystkich polach wyszukiwania, w pracy to niezastąpione jak się operuje praktycznie samymi liczbami i słowami w wyszukiwarce
Windows MX RGB......Windows 7HP x64