TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

długi start biosu

Odp: długi start biosu
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Sierpień 2010, 14:28:05 »
W sumie skoro nie dawno wymieniałeś płytę to masz gwarancję i na twoim miejscu bym się nie przejmował ale to jest trochę wkurzające :)

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: długi start biosu
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Sierpień 2010, 15:00:14 »
no co z tego ze mam gwarancje jak płyte kupiłem w amsterdamie a teraz jestem w polsce i troszke tu zabawie :)

Odp: długi start biosu
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Sierpień 2010, 16:31:09 »
No to peszek :D

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: długi start biosu
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Sierpień 2010, 06:06:01 »
Windows może się wieszać? Lol to jasne że takie operacje wykonuje się po wyłączeniu programów działających w tle które są zbędne. A jeśli po ich wyłączeniu Windows się komuś wiesza no to ma ważniejszy problem niż aktualizacja biosu :D
Tak? A co w przypadku gdy system zlapie wirusa i akurat sie zawiesi na upgrade biosu? Nikt o zdrowych zmyslach nie aktualizuje biosu z poziomu windowsa.
Dlaczego serwer NASA nie jest na Windowsie? Poniewaz po starcie rakieta by spadla :D

Odp: długi start biosu
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Sierpień 2010, 08:15:42 »
No to jestem wariat do potęgi :D Jakoś używam Windows nie łapie wirusów bo mam skuteczną ochronę antywirusową a moja rakieta działa jak należy :D :D :D

A tak na poważnie w laptopach asus jest aplikacja która automatycznie instaluje nową wersję biosu spod Windows jak to zobaczyłem u brata to aż mi ciarki po plecach przeszły bo znając jego zdolności mógł zepsuć nowy sprzęt dodam tylko że raz mu się bios już zaktualizował nim miałem dostęp do laptopa żeby ten program wyłączyć o dziwo wszystko poszło ok.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: długi start biosu
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Sierpień 2010, 08:40:35 »
z moich doswiadczen 90% aktualizacji biosu z poziomu windowsa nie przechodzi pomyslnie, jak najbardziej powinno sie w takim przypadku dobrac najbezpieczniejszy sposob.

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: długi start biosu
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Sierpień 2010, 09:25:17 »
No to jestem wariat do potęgi :D Jakoś używam Windows nie łapie wirusów bo mam skuteczną ochronę antywirusową a moja rakieta działa jak należy :D :D :D
Nie kazdy uzywa anty, a na dosa jest niepotrzebny :P

Odp: długi start biosu
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Sierpień 2010, 09:43:58 »
To że nie każdy jest na tyle inteligentny żeby zainstalować antywirus na komputerze bo prędzej czy później coś złapie to nie znaczy że kamiton do tej grupy należy.

kamiton powiem ci w takim razie że zawyżam statystyki bo robiłem to już z 5 razy i nigdy problemu nie było :D a to że ktoś pisze że 90% procent takich upgrade-ów się nie udaje to zwykły mit internetowy ktoś prowadził jakieś badania w tym temacie?? Jeśli tak to chętnie taki artykuł przeczytam i zmienię zdanie ;)

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: długi start biosu
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Sierpień 2010, 09:48:05 »
spoko spoko te 90% nie wziąłem z internetu tylko z przypadkow znajomych. nie napisałem przy tym, ze tez nie sprobuje - mialbym wtedy nudne zycie.

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: długi start biosu
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Sierpień 2010, 10:24:52 »
To że nie każdy jest na tyle inteligentny żeby zainstalować antywirus na komputerze bo prędzej czy później coś złapie to nie znaczy że kamiton do tej grupy należy.
Nie chodzi o inteligencje, tylko nie kazdy chce zbednego antywirusa, bo jest mu nie potrzebny. Ja nie mam, mam wlaczona tylko zapore w windowsie i wlaczone aktualizacje i nigdy nie złapałam wirusa. Nie otwieram emaili niewiadomego pochodzenia, a takich troche dostaje. Antywirus nie jest mi potrzebny, nie chce go i tyle.
Nie wchodze na podejrzane strony z wirusami. Wystarczy myslec.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: długi start biosu
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Sierpień 2010, 10:27:42 »
To że nie każdy jest na tyle inteligentny żeby zainstalować antywirus na komputerze bo prędzej czy później coś złapie to nie znaczy że kamiton do tej grupy należy.
Nie chodzi o inteligencje, tylko nie kazdy chce zbednego antywirusa, bo jest mu nie potrzebny. Ja nie mam, mam wlaczona tylko zapore w windowsie i wlaczone aktualizacje i nigdy nie złapałam wirusa. Nie otwieram emaili niewiadomego pochodzenia, a takich troche dostaje. Antywirus nie jest mi potrzebny, nie chce go i tyle.

jest potrzebny - prędzej czy pozniej i tak zainstalujesz - wymiekniesz w chwili gdy w tygodniu bedziesz instalowac system 7 razy.

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: długi start biosu
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Sierpień 2010, 10:31:08 »
Przez 10 lat nie zlapalam zadnego wirusa. Inni zlapia go w kilka sekund.

Odp: długi start biosu
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Sierpień 2010, 12:09:50 »
Niektórzy nie są tak bardzo podejrzliwi co do stron i chcą się przekonać czy na takich stronach znajdą coś przydatnego. A jeśli nie masz antywirusa to gratuluje z samym firewallem jesteś tak wystawiona na atak hakerski że aż się płakać chce :D Byle znajomy z gg może wysłać ci trojana i nawet o tym nie będziesz wiedziała więc ja bym się tam nie chwalił że antywirusa nie używasz.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: długi start biosu
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Sierpień 2010, 13:05:45 »
dokładnie - nie mowiac juz tu o logowaniach np na takich stronach jak allegro bądz na kontach bankowych. nie ma w takim momencie mowy o przechwytywaniu danych bo podajesz je na tacy,a potem przychodza maile dziwnej tresci. przychodza i przychodza spam czy nie spam - nie ma wtedy zadnej roznicy.