TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows7+winscp, działa ale...

Windows7+winscp, działa ale...
« dnia: 19 Styczeń 2009, 17:28:17 »
Witam
Mam taki nietypowy problem:
Zainstalowalem win7 i winscp, loguję sie tak jak zwykle na ipoda(przez openssh po wifi) i narazie ok. Porblem pojawia sie gdy chce przejsc do katalogów wyżej niż: /private/var/root wtedy program sie zawiesza i koniec(wyskakuje error). Probowalem rowniez innego programu: Bitvise SFTP Tunnelier i jest tak samo.
Macie jakies pomysly co zrobic zeby dzialalo? Czego to moze byc przyczyna?
Wylaczalem firewall-brak efektu
Na win xp all dziala bez problemu, ale na xp odpalonym przez virtual pc ten sam blad
To jest napewno wina systemu win7 a raczej jego ustawien.

Wydaje mi sie ze windows cos blokuje, jakies polaczenia wychodzace/przychodzace moze jakies porty. Czy mozna jakos ustawic zeby nie bylo zadnych blokad tzn. tj w winxp? Moze wtedy by zadzialalo...

Pozdrawiam

Odp: Windows7+winscp, działa ale...
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Styczeń 2009, 18:51:37 »
Sterowniki do wi-fi masz od producenta czy zaimplementowane w se7en lub WU?
Ja zmieniłem na te od producenta i zaobserwowałem znaczną poprawe w wydajności, no ale przętów jest masa i różnic może być tylesamo :)

Odp: Windows7+winscp, działa ale...
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Styczeń 2009, 01:27:18 »
niestety ale zmiana sterownikow wifi nic nie dala, problem pozostaje... ;[

Odp: Windows7+winscp, działa ale...
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Luty 2009, 15:36:25 »
to ciekawe - mam ten sam problem. Win 7, najnowsze WinSCP i IPhone 2.2.1. Dodałem WinSCP do listy firewalla, testowalem tez przy wylaczonym firewallu - problem ten sam co opisales. Polaczenie z WinXP dziala bez problemu.