TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

sieć w domu

sieć w domu
« dnia: 19 Sierpień 2010, 18:53:19 »
Witam.

Czytałem już wiele forów z tym temacie i nigdzie nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi czyli połączenie dwóch komputerów.
Mam komputer stacjonarny i laptopa Compaq, na obu komputerach zainstalowny jest system Windows 7, antywirusem jest Avast free, a firewall - PC Tools firewall plus. Internet na komputerach śmiga bardzo dobrze (dostawcą internrtu - UPC). Komputer podłączony jest kablem do routera (Belkin), laptop chodzi bezprzewodowo.

Mój problem to brak komunikacji pomiędzy komputerami lub możliwe że coś z zabezpieczeń to blokuje (chociaż gdy wyłączyłem firewall to i tak nie działa).

Bardzo proszę o pomoc bo trochę z tym walczę, a podobno to jest bardzo proste.

Z góry dziękuje za pomoc

Odp: sieć w domu
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Grudzień 2010, 16:15:12 »
po pierwsze pula adresów IP musi być ta sama czyli np. jeden komputer musi mieć adres 192.168.0.1 a drugi 192.168.0.3, po drugie włączone udostępnianie plików włączone w firewallu windowsowym i tym drugim, po trzecie po skonfigurowaniu komputerów lub routera tak aby komputery były w tej samej puli adresów (podsieci) sprawdź poleceniem uruchom>ping (adres drugiego komputera) czy jest z niego odpowiedź. to podstawowe rzeczy na resztę za mało danych.

Offline tomeh

  • ***
  • 191
    • ToTemat
Odp: sieć w domu
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Grudzień 2010, 16:51:28 »
Na laptopie powinieneś emulować kartę i adresy sieci takie same jak na stacjonarnym
Serwis totemat.pl. Artykuły na różne tematy.