TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Dylemat z monitorem.

Dylemat z monitorem.
« dnia: 09 Sierpień 2010, 11:26:05 »
Witam planuje zmienic monitor i powiedziec pa mojemu kineskopowi ;)
skusilo mnie ku temu jak wiadomo lcd nie migota i nie mecza sie tak oczy ogolnie ladnie sie prezetuja  i z mysla o win 7 bo na moim 17 calowym lg flatronie crt 7  wykancza mi oczy i bardzo dziwnie wyglada

Mysle nad
proline.pl/?p=LG+22+W2343T-PF
proline.pl/?p=LG+22+W2286L-PF


Lecz jak sie zastanowilem taki monitor moze spowodowac spadek wydajnosci w grach gdy by go ustawic na tą zalecaną rozdzielczość (Rozdzielczość   1680x1050 ) co dla mnie jako gracza nie zbyt dobra wiadomość  z  tego co czytalem gdy damy mniejsza moze spowodowac to spadek jakosci obrazu i odwzorowania kolorow i mysle tez ze na zalecanej trzcionki i ikonki zrobia sie malutkie


Nie  wiem co zrobic chce kupic w miare dobry monitor lcd ale nie chce zbytnio aby skutkowalo to spadkiem wydajnosci w grach tez nie wiem na ile to co czytalem gdy damy mniejsza rozdzielczosc to monitor traci na jakosci jest prawda,  z tego co widze z fajnych monitorow lg pod wzgledem czasu reakcji sa glownie 22 23 cale w sumie sa tez panoramiczne co do filmow gier jest bardzo fajną opcja lecz wiadomo grafika gdy ustawie na taka zalecana rozdzielczosc straci na wydajnosci w grach

Prosił bym o jakieś opinie podpowiedzi






Odp: Dylemat z monitorem.
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Sierpień 2010, 12:39:59 »
Co do starego monitora to masz w nim ustawioną częstotliwość odświeżania na 60 Hz ustaw sobie wyższą to przestanie migotać. A co do LCD to powiem ci szczerze że może ładnie wyglądają ale kąty widzenia to porażka, wcale nie są takie zdrowe dla oczu to po prostu bujda, nie wiem jak z nowymi monitorami LED słyszałem że obraz na nich jest dużo lepszy i zużywają mniej energii bo zwykły LCD pożera więcej niż CRT poza tym do komputera monitor 23 cale wg mnie to przesada, mój kumpel ma taki duży i wg mnie źle się na nim pracuje. W czasie pracy siedzi się blisko monitora i trzeba się strasznie po nim rozglądać w grach będzie podobnie. Napisz jaki masz komputer wtedy można będzie pogadać o wydajności w grach.

Odp: Dylemat z monitorem.
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Sierpień 2010, 19:56:19 »
4 gb ramu
gf 9800 gt 512
quad q 8200 2,33


no tak zmienial bym tez troche ze wzgledu na ta 7 bo na tym obecnym crt  wyglada dziwnie i meczy strasznie oczy

Odp: Dylemat z monitorem.
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Sierpień 2010, 10:19:30 »
Sprzęt masz ok ale wydaje mi się że przy tej rozdzielczości która jest zalecana dla tych monitorów gry nie będą działać płynnie na wysokich detalach radzę kupić coś mniejszego wg mnie 19 cali w 16:9 było by w sam raz mniejszy monitor + mniejsza rozdzielczość zalecana = lepsza wydajność w grach.

Odp: Dylemat z monitorem.
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Sierpień 2010, 11:04:35 »
Jakis przyklad dobrego monitora moge prosic? najlepiej lg ;)


co sadzisz o
http://www.proline.pl/?p=LG+19+W1954TQ-PF

istotna jest dla mnie dobra jakosc, jestem w temacie monitorow troche zielony
on będzie panoramiczny?  czy dopiero gdy uzyje w nim tej opcji fun
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpień 2010, 11:09:31 wysłana przez Mieciuziomus »

Odp: Dylemat z monitorem.
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Sierpień 2010, 11:16:15 »
Monitor ok, on jest panoramiczny a funkcja FUN jest przeznaczona dla gier nie obsługujących trybu panoramicznego, dzięki niej można przełączyć obraz w tryb 4:3 co sprawia że obraz nie jest zniekształcony w takich grach (pasy po obu stronach monitora).

Odp: Dylemat z monitorem.
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Sierpień 2010, 06:48:27 »
Wg mnie LG to porażka. Mam w pracy lg w2242t i oczy sie tak mecza, ze mam dosc po 2h. W domu używam Benq 21,5 cala i jestem zadowolony. Jeśli chodzi o wielkość monitora to 21-22 cale wcale nie jest jakos specjalnie uciazliwe kwestia przyzwyczajenia.

Zobacz sobie ten monitorek:
http://www.proline.pl/?p=SAMSUNG+B2230N

Odp: Dylemat z monitorem.
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Sierpień 2010, 09:05:02 »
Czas reakcji mniejszy by mogl byc i zbyt wielki jest jednak mysle ze 19 jak doradzil mi kolega up by byl dobra opcja

lecz w proline i komputroniku juz go nie maja macie jakis sklep do polecenia?

Odp: Dylemat z monitorem.
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Sierpień 2010, 09:05:18 »
Wg mnie LG to porażka. Mam w pracy lg w2242t i oczy sie tak mecza, ze mam dosc po 2h.

Sory tego nie mogłem stwierdzić patrząc na jego zdjęcie i parametry ;) A co do monitora który poleciłeś to wygląda ładnie może i jest dobry ale rozmiar ma większe znaczenie większy monitor, większa rozdzielczość, słabsza wydajność w grach, miej to na uwadze.

Odp: Dylemat z monitorem.
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Sierpień 2010, 10:17:40 »
Testowałem też Benq G900wad, obraz na pewno lepszy niż w LG a rozdziałka 1440x...

Co do sklepów to może Gral o ile jest tam gdzie mieszkasz...

Odp: Dylemat z monitorem.
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Sierpień 2010, 10:23:35 »
Dzis spotkalem sie z http://pcperfect.pl/Monitor_LCD_19_TFT_Philips_190C1_2ms_1440x900_300001_250_cdm2_3LGW-846.html



Co do firmy jestem sceptyczny ale opinie hym i parametry ma dobre moim zdaniem

co o nim sadzicie



poszukujac 19 calowego trudno mi znalesc z czasem reakcji 2 ms zazwyczaj jest to 5 ;|

Offline tomeh

  • ***
  • 191
    • ToTemat
Odp: Dylemat z monitorem.
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Grudzień 2010, 14:44:01 »
Ja tam myślę że nie ma co tak bardzo wybrzydzać wszystko.
Serwis totemat.pl. Artykuły na różne tematy.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Dylemat z monitorem.
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Grudzień 2010, 16:21:32 »
miałem juz asusa 19 lcd - modelu nie pamietam
miałem tez lg 19  przez krotki czas

po przesiadce na samsunga syncmaster 2494hs  i grafice ati 4850 1gb ddr3 i max rozdziałce roznica jest kolosalna - oczywiscie nie w jakims spadku wydajnosci.