TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Źle wykryty dysk (ATA - SATA) & blue screen - build 7000

Źle wykryty dysk (ATA - SATA) & blue screen - build 7000
« dnia: 19 Styczeń 2009, 12:53:16 »
Witam,

Posiadam:
Notebook VAIO AR51M
2x 160 GB - 5400 rpm, 320GB 5400obr/min Hitachi HTS541616J9SA00

Instalacja systemu przebiegła bez problemów. System odnalazł sterowniki do karty graficznej, muzycznej, wifi, etc. Jedyne, co mnie niepokoi, to problem ze sterownikiem dysku twardego. Wg Device Managera zostały wykryte 2 dyski ATA. W laptopie są dwa dyski, ale SATA. Co mogę ew. zrobic? Próbowałem zainstalować oryginalny sterownik dostarczony z notebookiem, ale system go nie akceptuje.... Na stronie producenta (HITACHI) jest jedynie informacja, że dysk powinien być obsługiwany przez preinstalowany przez windows (xp,Vista) sterownik i nie ma możliwości sciągnięcia go z www.

Efektem jest wolniejsza praca no i rezultat testu prędkości dysku 2pkt (skala 1-7.9)

Ponadto podczas pracy zdarza się totalny wysyp systemu. Blue screen, zrzut pamięci, niestety nie zdążyłem sprawdzić kodu błędu (zbyt szybko się zrestartował), ale odnoszę wrażenie, że jest to powiązane właśnie z dyskami.

Proszę o pomoc, jeżeli ktoś wie, co można z tym zrobić.


Pozdrawiam.


Blue screen był wywołany błędem sterownika kl1.sys (Kaspersky Antivirus for Windows 7). Po odinstalowaniu oprogramowania się uspokoiło, ale wciąż nie wiem, co ze sterownikami SATA.

/używaj edycji postów - michau
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń 2009, 20:20:47 wysłana przez michau »