TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

płytka instalacyjna

płytka instalacyjna
« dnia: 02 Sierpień 2010, 10:58:16 »
Witam z pierwszym postem ;)

Jakis czas temu Kupiłem laptopa z zainstalowaną siódemką. Nie wiem czy tak teraz jest wszędzie czy mam niefart ale nie dostałem płyty z windowsem tylko kazali mi sobie zrobić kopie recovery z dysku. Wcześniej dawali płyty instalacyjne i nie było problemu. Teraz problem mam bo zacząłem kombinować z tym laptopem i w ogóle z systemem i musiałem odtworzyć cały system właśnie z płyt recovery. Okazuje się jednak że coś jest z nimi nie tak. Proces przywracania niby działa, niby sie wszystko zainstalowało ale jeśli był potrzebny restart komputera to nie chciał się później włączyć. Próbowałem powtórzyć operację kilka razy ale efekt był ten sam. Tymczasowo zainstalowałem piracką wersję, ale nie po to płaciłem za system ponad cztery stówki, żeby ściągać pirata.

Pytanie moje brzmi: czy da się jakoś z tych płyt recovery wyciągnąć same pliki instalacyjne windows bez tych wszystkich śmieci jakie są ładowane dodatkowo.

Chciałem się skontaktować z supportem microsoftu ale wymagany jest jakiś numer produktu, który nie jest rownoznaczy z product key który mam. Bez tego numeru połączenie telefoniczne kosztuje 132zl :D

Chyba że można ściągnąć pirata i wpisać ten product key podczas instalacji

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: płytka instalacyjna
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Sierpień 2010, 11:37:40 »
mozesz sciagnąc normalny - nie piracki windows 7 - podczas instalacji podaj numer seryjny z naklejki i masz po kłopocie, cały ten syf recovery jest do kitu.

Odp: płytka instalacyjna
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Sierpień 2010, 11:39:56 »
ale z bylekąt (rapidshare, torrenty) czy z jakiegoś konkretnego źródła? Na stronie microsoftu takiej opcji nie znalazłem :P jedynie uaktualnienia

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: płytka instalacyjna
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Sierpień 2010, 12:26:52 »
W moim podpisie - Download - Oryginalne PL RTM'y - Obrazy upnięte przez KilKr.
Nikt w nich nie grzebal. Obrazy z MSDN i Technet, udostepnione przez Microsoft.
Nagrywasz obraz na plyte i instalujesz ;D

Odp: płytka instalacyjna
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Sierpień 2010, 12:31:29 »
Dzięki Madzia :)