TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Ile wejdzie pamięci RAM ?

Offline Flow

Ile wejdzie pamięci RAM ?
« dnia: 29 Lipiec 2010, 18:11:24 »
Mam problem otóż wymieniałem w komputerze prawie wszystko lecz stanąłem na pamięci RAM.
Otóż GTA IV pożera trochę ramu więc są co parę sekund zcinki ale to jest wina pamięci Ram ponieważ procesor chodzi na 20-70 %.
Link to mojej płyty głównej:
http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-m57sli-s4_20.html
Teraz pytanie:
Są tam 2 wejścia na pamięć ram korzystam aktualnie z 2 i nie wiem czy można włożyć następne takie same pamięci ram do 2 następnych ale o innym kolorze.


Mój sprzęcik;p
Cytuj
OS: Windows 7
RAM: 2GB Kingston HyperX
Procesor: AMD Athlon II x64 X4 635 2,9Ghz
Grafika: GeForce 9500 GT 1GB

Dodam że gra tak samo się ścina jak na najwyższych jak i najniższej grafice i detali.
Moim zdaniem to może być wina zasilacza 350 W. Gdy wymieniałem procesor mówiono mi że trzeba będzie wymienić na np. 500W jak będzie się ścinał ale procesor chodzi na ok.50 % a pamięć fizyczna od 90% na pauzie... Może ktoś wie co robić ?
« Ostatnia zmiana: 29 Lipiec 2010, 18:39:52 wysłana przez Flow »

Odp: Ile wejdzie pamięci RAM ?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Lipiec 2010, 19:01:55 »
Kolorem oznaczone są gniazda A i B dla funkcji zwanej dual mode dla pamięci ram. Jeżeli masz 2 kości ram tej samej firmy i tej samej pojemności to jedną z nich wpinasz w 1 żółty a drugą w 1 pomarańczowy slot wtedy wszystko będzie dobrze podpięte. Oczywiście możesz bez problemu dokupić jeszcze 2 kości i wpiąć tak jak napisałem w 2 pozostałe gniazda.

Offline Flow

Odp: Ile wejdzie pamięci RAM ?
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Lipiec 2010, 19:09:57 »
Dzięki teraz już wiem ;)
Miałem źle nawet podpięte...
2 pamięci do tego samego gniazda :/

A w sprawie GTA IV 2GB wystarczy ? Czy trzeba wymienić razem z zasilaczem.

Guest

Odp: Ile wejdzie pamięci RAM ?
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Lipiec 2010, 22:48:11 »
Wymagania sprzętowe GTA 4

Wymagania minimalne:
* Windows XP - Service Pack 3 / Windows Vista - Service Pack 1
* Intel Core 2 Duo 1.8 GHz lub AMD Athlon X2 64 2.4 GHz
* 1,5 GB RAM
* 16 GB miejsca na dysku twardym
* nVidia GeForce 7900 lub ATI Radeon X1900 (256 MB)

Wymagania zalecane:
* Windows XP - Service Pack 3 / Windows Vista - Service Pack 1
* Intel Core 2 Quad 2.4 GHz lub AMD Phenom X3 2.1 GHz
* 2 GB RAM (XP) / 2,5 GB (Vista)
* 18 GB miejsca na dysku twardym
* nVidia GeForce 8600 lub ATI Radeon HD3700 (512 MB)

Offline Flow

Odp: Ile wejdzie pamięci RAM ?
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Lipiec 2010, 11:56:23 »
kamo_92  wiem jakie są wymagania :)
Ale problemem jest to że ścinki minimalne (podczas szybkiej jazdy samochodem) są takie same jak na najniżej grafice i 0 detali :/

Przydało by się z 1 GB jeszcze ramu.

Czy te ścinki mogą być wywołane przez słaby zasilacz ? (oprócz pamięci ram)

Odp: Ile wejdzie pamięci RAM ?
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Lipiec 2010, 13:40:39 »
Moim zdaniem mało ram kup sobie jeszcze 2 kostki po 1 GB wepnij w dual mode i na 4 GB to powinno śmigać. Jeśli masz windows 7 albo viste to na pewno jest wina malej ilości ram. A co do zasilacza to się kwalifikuje do wymiany kup jakiś mocniejszy markowy bo przy tym zestawie te 350W to długo nie pociągnie. Wiec lepiej wymień zasilacz a potem martw się ścinkami w grach.

Offline Flow

Odp: Ile wejdzie pamięci RAM ?
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Lipiec 2010, 09:20:56 »
Zasilacz miałem wymienić od dawna bo sam wiem że 350 dużo nie da mocy szczególnie dla 4 rdzeniowego procesora.

Gra się już nie ścina nawet nieraz na full detalach. Winą było oczywiście Patch :)
Wgrałem najnowszego ze strony rockstargames i wszystko śmiga.
Jeszcze są małe ścinki no ale jak to robert79513 pisał trzeba dokupić ramki i zasilacz;]