TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Partycjonowanie dysku niesystemowego (cztery partycje podstawowe)

Witam!
Pytanie natury technicznej, jeżeli do diabła można utworzyć cztery partycje podstawowe, to pokiego przy tworzeniu czwartej partycji tworzy najpierw partycję rozszerzoną żeby potem posadzić na niej dysk logiczny ? Zaraz przewody poprzepalam ;)

Pozdrawiam

Guest

Odp: Partycjonowanie dysku niesystemowego (cztery partycje podstawowe)
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Lipiec 2010, 16:18:35 »
Partycja rozszerzona - podobnie jak partycja podstawowa, jednak jak nazwa wskazuje, partycja ta jest rozszerzona o możliwość utowrzenia w jej obrębie nieograniczonej liczby partycji logicznych, maksymalna ilość partycji rozszerzonych to 1 partycja tego typu.
Masz 3 partycje podstawowe, czwarta tworzy się jako rozszerzona..
Po drugie to musisz stworzyć partycję rozszerzoną, a z niej powstają partycje logiczne

Dla twojego bezpieczeństwa.!
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec 2010, 16:25:14 wysłana przez kamo_92 »

Odp: Partycjonowanie dysku niesystemowego (cztery partycje podstawowe)
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Lipiec 2010, 18:36:24 »
Wszystko rozumiem, ale ja chcę tylko cztery partycje na tym nośniku, a z tego co wiem, do tego partycji rozszerzonej nie potrzebuję, dobrze godom ? :)

Guest

Odp: Partycjonowanie dysku niesystemowego (cztery partycje podstawowe)
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Lipiec 2010, 21:04:56 »
Dokładniej..?? ;)

Odp: Partycjonowanie dysku niesystemowego (cztery partycje podstawowe)
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Lipiec 2010, 21:24:48 »
Partycje na "Dysk 1" ... Dlaczego z czwartej robi mi partycje rozszerzoną i stawia na tym dysk logiczny, jeżeli istnieje możliwość postawienia czterech partycji podstawowych ?

« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec 2010, 21:30:01 wysłana przez tommat »

Odp: Partycjonowanie dysku niesystemowego (cztery partycje podstawowe)
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Lipiec 2010, 22:17:35 »
Problem rozwiązany, użyłem konsolowego narzędza Diskpart, którego opis można znaleźć tutaj: http://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc727978%28WS.10%29.aspx.



Graficzne narzędzie najprawodpodobniej ze względu na laików, czwarty dysk tworzy już na partycji rozszerzonej, w razie gdyby była potrzeba utworzenia ich większej liczby, pozdro 6 ;) dzięki kamo_92 za zainteresowanie :)
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec 2010, 22:21:35 wysłana przez tommat »

Guest

Odp: Partycjonowanie dysku niesystemowego (cztery partycje podstawowe)
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Lipiec 2010, 23:16:52 »
a pytanie jeszcze jedno po kija ci tyle tych dysków partycji?? ;D

Odp: Partycjonowanie dysku niesystemowego (cztery partycje podstawowe)
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Lipiec 2010, 23:32:57 »
Nie są mi potrzebne w ogóle, miałem tylko niejasność  8)

Guest

Odp: Partycjonowanie dysku niesystemowego (cztery partycje podstawowe)
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Lipiec 2010, 23:36:21 »
aha  ;D