TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

SkyStar 2 + Win7 64-bit build 7600 PL - problem ze skanem transponderów H

Offline Sap

Witam,

Postanowiłem w końcu opisać mój problem na forum, gdyż wyczerpałem wszystkie scenariusze poradzenia sobie z tym tematem.

Problem wygląda następująco: Żaden z programów do obsługi kart dvb (m.in. DVB Dream, ProgDVB, MyTheatre) nie potrafił wyszukać kanałów znajdujących się na transponderach "horizontal".

Testy przeprowadzone na dwóch kartach: SkyStar 2 rev 2.6D oraz SkyStar 2 rev 2.8A

Testy również przeprowadzone poprzez instalowanie kart na dwa sposoby: 
1. TechniSat DVB-PC TV Star PCI - karta sieciowa
2. TechniSat DVB-PC PCI (BDA) - karta dźwiękowa

Testy na sterownikach: Technisat 4.5.0 oraz Technisat 4.6.0

Raz udało mi się nie jako zmusić kartę na wykrycie transponderów horyzontalnych poprzez upgrade sterów z wersji 4.5.0 na 4.6.0 - z tym, że nacieszyłem się działaniem wszystkich kanałów tylko do restartu.
Drugi raz ta sztuczka mi się niestety nie udała.

Nadmieniam, że karty pod WinXP działają bez problemu i wyszukują wszystkie transpondery poprawnie.


Ma ktoś jakiś pomysł?

Pozdrawiam,

Odp: SkyStar 2 + Win7 64-bit build 7600 PL - problem ze skanem transponderów H
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Lipiec 2010, 12:30:25 »
U mnie Progdvb w ogóle nie widzi karty... Pisze że urządzenia nie zainstalowano mimo że w systemie (Win7 64Bit) karta jest rozpoznana. Też próbowałem obu opcji BDA/zwykła. Niby Server4PC hula ( po odpaleniu ręcznym jako administrator bo inaczej wywala błąd o braku dostępu do jakiejś bazy ), poziom sygnału wyświetla na zielono i powinno śmigać a tu lipa...  Zdajsie że nasze skajstarki są zbyt archaiczne dla nowego OS`a ;].

Offline Sap

Odp: SkyStar 2 + Win7 64-bit build 7600 PL - problem ze skanem transponderów H
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Lipiec 2010, 13:20:35 »
Sądzę, że w końcu udało mi się rozwiązać problem.

Wszystkie transpondery działają poprawnie tylko na sterowniku 4.5.0A w wersji BDA (jest to pewnie beta sterownika 4.5.0)

Na początku DVB Dream zawieszał się po ok 30 sek. Musiałem doinstalować jakąś paczkę codeków dla Win7 (na kompie miałem już k-lite + dwie paczki HDCodec) i jak na razie działa.

Info może się niektórym przydać. A ja mam nadzieję, że Technisat wypuści jakiś poprawiony sterownik, który będzie działał bez kombinowania.

Odp: SkyStar 2 + Win7 64-bit build 7600 PL - problem ze skanem transponderów H
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lipiec 2010, 08:48:37 »
Ja też mam Skystar2 2.6C i używam sterów w wersji 4.5.1  :)
Działa bez problemów z tym że sterowniki instalowałem taką metodą ;
Najpierw kilknięcioe na plik Vista.reg a potem do menedżera urządzeń ,
Tam znajduję kartę ... sieciową i pokazuję jej folder gdzie są sterowniki do BDA.
Kilka kliknięć , restart kompa i w ustawieniach PROGDVB jako urządzenie zaznaczam chyba Technisat BDA device i działa  ;D Poprzez kliknięcie na plik "demo32.exe" stery  nie chcą się instalować  >:(
Napisałem tego posta o godz 9;17 a pokazuje że napisany o 7;48  :o
Dlaczego takie przekłamanie o 1,5 godziny  ???
« Ostatnia zmiana: 24 Lipiec 2010, 08:51:32 wysłana przez wlodarek1 »