TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

PDF, deskjet3550 i win 7

PDF, deskjet3550 i win 7
« dnia: 10 Lipiec 2010, 00:42:31 »
Witam Wszystkich.
opis problemu:
Drukarka nie drukuje na czarno, tego co w dokumencie PDF jest na czerwono, tzn. w ogóle nie drukuje tego kolorowego fragmentu. A, no i ramek (czarnych) też nie drukuje- przede wszystkim chodzi o potwierdzenia przelewów.
Wszystkie ustawienia są skonfigurowane pod drukowanie monochromatyczne, z zainstalowanym  jednym, czarnym tuszem.
Nawet jak pozmieniałem opcje Adoba i cały dokument wyświetlał się na czarno. (sprawdziłem Adoba 8 i 9 a także Foxita).
Drukowanie kolorków MS Word- jest OK- wszystko drukuje w czerni.
Drukarkę usuwałem i instalowałem ponownie, na stronie producenta dodatkowych sterów brak-moja wersja win 7 posiada odpowiednie sterowniki.
Przy XP nie było takiego problemu- w drukarce tylko czarny kartridż i wszystko drukowało się na czarno, "magia" zaczęła się po przesiadce a 7.
Jak wkładam kolorowy tusz- to drukuje w kolorze.
Gdzie popełniam błąd? Może ktoś coś podpowie.

Odp: PDF, deskjet3550 i win 7
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Sierpień 2010, 15:02:58 »
Możliwe że wina sterów, albo tak system "współpracuje" z drukarka;P

Zainstaluj FinePrint. Będziesz miał wtedy dodatkową drukarkę w systemie. Podczas drukowania wybierz ją i jak wyskoczy Ci okno fineprint, zaznacz opcję "Grayscale", będzie drukowało Ci w czarno białym;)