TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

windows7 i speedstep centrino.

windows7 i speedstep centrino.
« dnia: 08 Lipiec 2010, 11:23:12 »
Witam. Chciałem kupić uaktualnienie z windows xp do windows 7 dla poczciwego della D600 -- Pentium M1,7Ghz, 2GB RAM. Postanowiłem najpierw sprawdzić czy to wogóle zadziała w finalnej wersji. Kiedyś miałem jedną z testowych i było w sumie ok. Niestety nie umiem poradzić sobie z jedną sprawą. Chodzi mi o skalowanie częstotliwości procesora. Speedstep nie działa. Jeśli jest włączony w biosie żadna siła nie zmusi CPU do zowlnienia choćby trochę poniżej 1,7Ghz. Po wyłączeniu w biosie chodzi na minimum czyli 0,6 Ghz. nie da się inaczej. Na xp, który był tu przy zakupie tego problemu nigdy nie było. Próbowałem różnych ustawień profili zasilania, ale nic nie pomogło. Ogólnie system działą naprawdę sprawnie i szybko. Jedyna wada to ciągła praca CPU na maksa i związana z tym wyższa temperatura. Czy jest jakieś rozwiązanie problemu oprócz odpuszczenia sobie kupna windowsa 7 ?