TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

jak podlaczyc monitor nie d'sub a dvi ?

jak podlaczyc monitor nie d'sub a dvi ?
« dnia: 17 Styczeń 2009, 22:48:10 »
Witam. Moze nie trafilem w dzial ale akurat mysle ze wielu zainteresuje ten temat otoz mam problem mam monitor Benq fp783, karte graficzna saphirre radeon 9600 256mb 128bit z dwoma gniazdami analogowym d'sub i cyfrowym dvi. Problem tkwi w tym ze nie moge w zaden sposob puscic sygnalu przez gniazdo cyfrowe , a d'sub dziala bez problemu. Wie ktos jak uruchomic cos takiego i czy sie da wogole? Pozdrawiam

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: jak podlaczyc monitor nie d'sub a dvi ?
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Styczeń 2009, 01:08:52 »
Kwestia sterownikow, sprobuj sterowniki od ATI. Mozliwe tez jest ze DVI jest traktowane jako drugie wyjscie i nie wlaczy sie dopki nie podlaczy sie dwoch ekranow na raz. Ale raczej napewno sterowniki. Z drugiej strony to dziwne w tej karcie bo DVI powinno dzialac normalnie nawet bez wlaczonego systemu.

Odp: jak podlaczyc monitor nie d'sub a dvi ?
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Styczeń 2009, 01:32:14 »
mam najnowszego ati catalyst 8.12 z grudnia 2008, a moze i masz racje ze trzeba podlaczyc drugi monitor ale to chore by bylo

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: jak podlaczyc monitor nie d'sub a dvi ?
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Styczeń 2009, 01:34:42 »
No to zależy czy to DVI w Twojej karcie to wyjscie dodatkowe, czy wyjscie główne ale cyfrowe - było dość dużo takich kart w których było tylko dodatkowe.

Odp: jak podlaczyc monitor nie d'sub a dvi ?
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Styczeń 2009, 02:03:57 »
No to zależy czy to DVI w Twojej karcie to wyjscie dodatkowe, czy wyjscie główne ale cyfrowe - było dość dużo takich kart w których było tylko dodatkowe.
a jak mam to sprawdzic co i jak? czytalem gdzies na googlach ze tez ludzie problemy z tym maja. Dodam tyle ze gdy do kabla d'sub podlacze przejsciowke na dvi to w ten sposob dziala, czyli bezposrednio kabel dvi cos nie tak z tym jest...

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: jak podlaczyc monitor nie d'sub a dvi ?
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Styczeń 2009, 03:05:46 »
To raczej chodzi po prostu o samo wyjście, czy jest traktowane jako cyfrowa wersja pojedyńczego wyjścia karty - powinna się sama przestawić w zależności od tego w które podłączasz kabel, czy jako wyjście dodatkowe na drugi monitor - w tym przypadku włączy się dopiero po podłączeniu kabla. Jeśli masz sterowniki od ATI i nie dziala ( na Windowsowych też nie ? ) to niestety nie bardzo wiem co Ci poradzić. Chyba będziesz musiał zostać przy D-Subie jeśli nie ruszy, ale poniżej rozdzielczość rzędu 2000-coś na 1xxx pomiędzy dvi i d-subem praktycznie nie ma roznicy więc to nei problem.
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń 2009, 03:07:23 wysłana przez Mercor »