TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

"Dziwne działanie sieci bezprzewodowej" pomocy !

"Dziwne działanie sieci bezprzewodowej" pomocy !
« dnia: 29 Czerwiec 2010, 20:21:01 »
Witam !
Jestem nowy na tym forum , więc serdecznie witam wszystkich. Mam następujący problem: jestem połączony z siecią bezprzewodową, warte podkreślenia uwagi jest to, że niezabezpieczoną, bez szyfrowania(ponieważ gdy była zabezpieczona podczas próby połączenia się nie pojawiało się nawet okienko do wpisania hasła). Teoretycznie skoro jest bez zabezpieczeń to powinno się łączyć i po prostu działać. Odpalam komputer łączę się. Jest ok, internet działa. Po pewnym czasie jednak, na ikonce o sile zasięgu pojawia mi się żółty trójkąt z wykrzyknikiem na środku. Jest to o tyle dziwne, że jak wspomniałem sieć nie jest w jakikolwiek sposób zabezpieczona. Wtedy gdy wchodzę na na listę sieci bezprzewodowych przy mojej sieci jest napis " ograniczony dostęp". Jest to bardzo dziwne. Kolejnym jakby oznakiem tego dziwnego działania jest to, że czasami mam maksymalny zasięg wchodzę na przeglądarkę (mozilla firefox) a google otwierają mi się przez 5 min ! sprawdzam wtedy na routerze czy ktoś się nie podłączył, okazuje się za każdym razem że jest "czysto". Już nie mam pojęcia co robić, chcę żeby internet działał płynnie , nie przerywał mi dostępu skoro nie jest zabezpieczona sieć. Mój system operacyjny to windows 7 ultimate 32 bity , karta sieciowa pod USB (Dimax) , router Dlink DSL - 2640B. Również wspomnę że kiedyś pod PCi miałem kartę sieciową i ten kłopot również istniał,gdy zaś pociągnę kabel z routera bezpośrednio do kompa wtedy net działa idealnie.

firefighter1

Odp: "Dziwne działanie sieci bezprzewodowej" pomocy !
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Lipiec 2010, 20:16:22 »
a sprawdzałeś ile sieci pracuje na tym samym kanale? Może wybierz ten gdzie jest ich najmniej albo mają najsłabszy sygnał?