TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

100% użycia procesora-potrzebuje pomocy

100% użycia procesora-potrzebuje pomocy
« dnia: 29 Czerwiec 2010, 13:41:58 »
Witam, nie wiem czy w dobrym dziale pisze ale jestem tu nowy. Mam problem... posiadam Windowsa 7 64bit i od jakiegoś czasu przy każdym uruchomieniu przez jakieś 10-15min jest użycie procesora 100%.po upływie tego czasu wszystko wraca niby do normy ale tak nie było. w menadżerze zadań nie ma żadnego zadania co by brało 100% a jednak w zakładce "wydajność" jest ciągle 90-100%. bardzo utrudnia to prace :-\  zauważyłem że gdy jest takie duże użycie procesora i chciałem zrobić "uruchom ponownie" wyskoczył na chwile komunikat że "system windows czeka na zakończenie procesu TASK HOST WINDOW" czyli wychodzi na to że to ten proces tak obciąża procesor tylko jak to wyłączyć skoro nie ma go w menadżerze zadań?? w trybie awaryjnym nie ma tego problemu. czy jest ktoś w stanie mi pomóc??

Odp: 100% użycia procesora-potrzebuje pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Sierpień 2010, 18:27:56 »
Pierwsze co robi się przy tego rodzaju problemach, to szuka się ich przyczyny za pomocą narzędzia msconfig (start > uruchom > msconfig).

Przejdź z zakładki "Ogólne" na "Usługi" i "Uruchamianie", zauważysz że wszystko tam jest zaznaczone, dużo tego prawda ? :)

Zakładka "Ogólne" - Wybór uruchamiania
Zmieniasz z "Uruchamianie normalne" na "Uruchamianie diagnostyczne". Automatycznie odznaczy to opcję "Załaduj usługi systemowe" i "Załaduj elementy startowe".


Zakładka "Usługi"
Wszystko odznaczone.



Zakładka "Uruchamianie"
Wszystko odznaczone.


Jeżeli problem zniknie, zawężasz pole poszukiwań, wybierając z zakładki "Ogólne", "Uruchamianie selektywne" i badasz czy problemem jest usługa czy element startowy.
Czeka nas szersza zabawa gdy problem będzie występował pomimo wykonania powyższych kroków, ale to będziemy myśleć później. :)
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień 2010, 18:29:35 wysłana przez tommat »