TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Asus EeePc i Microsoft Windows 7

Offline michau

  • *****
  • 3974
Asus EeePc i Microsoft Windows 7
« dnia: 10 Marzec 2008, 10:38:27 »
Te dwie firmy porozumiewają się w sprawie przyszłości i rozwoju Windowsa a przede wszystkim ASUS`a interesuje wydanie Windows`a Seven. ASUS mysli nad nowszym modelem EeePC. Czyżby nowa wersja EeePC miała zostać wyposażona w 7 :) Na obecnie dostępnych modelach EeePC można mieć XP lub Linux`a.
« Ostatnia zmiana: 10 Marzec 2008, 10:41:09 wysłana przez michau »

Odp: Asus EeePc i Microsoft Windows 7
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Marzec 2008, 00:15:30 »
Może jakieś żródło ??

Na EeePC nawet Vista nie zadziała. To bardzo mały i słaby komputerek. Nie potrafie sobie wyobrazić na tym Win7.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Asus EeePc i Microsoft Windows 7
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Marzec 2008, 08:12:13 »
Poczytaj jakie ma wymaganie nowe jądro obecnie i wtedy będziesz mógł sobie wyobrazić. A jeżeli chodzi o źródło to któryś serwis informacyjny. Podobne newsy znalazłem na kilku stronach. Jak odszukam to podam.

Odp: Asus EeePc i Microsoft Windows 7
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Marzec 2008, 18:09:53 »
Na razie mało wiadomo o tym nowym jądrze, nie wiemy jakie to ma mieć wymagania, producenci takiego sprzętu już teraz podpisujący umowy z M$ mogą się po premierze Win7 trochę zdziwić :D

Offline MP

Odp: Asus EeePc i Microsoft Windows 7
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Kwiecień 2008, 00:41:59 »
Wszystko wskazuje na to że rynek tanich komputerów typu LCPC (ultra-low-cost Pcs) będzie się prężnie rozwijał. Co rusz słychać, że jakiś producent zapowiada wypuszczenie swojego modelu. W sumie nie ma co się dziwić bo zapotrzebowanie ze strony krajów rozwijających się jest ogromne. Na tą chwilę wiadomo, że ze względu na tego typu komputery sprzedaż XP została przedłużona do 2010 roku.

Cytuj
Firma Microsoft poinformowała o przedłużeniu sprzedaży systemu Windows XP dla komputerów ULCPC (ultra-low-cost Pcs). Informacja ta dotyczy jedynie tanich komputerów przenośnych które przeznaczone są w głównej mierze dla krajów rozwijających się.

Sprzedaż XP na potrzeby tanich komputerów przedłużona została do 2010 roku. Do tego czasu najprawdopodobniej w sprzedaży będzie już dostępny na rynku Windows 7, następca Visty. Microsoft potwierdza, że przedłużenie sprzedaży XP związane jest z zapotrzebowaniem od partnerów OEM którzy posiadają w swojej ofercie komputery ULCPC. Chcą oni oferować licencje na XP ponieważ system ten posada ogromną kompatybilność z aplikacjami i nie ma wygórowanych wymagań systemowych.

Koncern jednocześnie przypomniał, że przedłużenie sprzedaży XP nie dotyczy zwykłych użytkowników więc komputery z tym systemem będą znikały ze sklepów, a ich miejsce z czasem zajmą maszyny wyposażone wyłącznie w Windows Vista. Jak informuje gigant z Redmond obecnie certyfikat zgodności z Vistą posiada 78 tysięcy urządzeń oraz blisko 2,5 tysiąca aplikacji.

Źródło: http://www.instalki.pl/

Wydaje mi się, że po wydaniu Sevena Microsoft będzie pracował nad stworzeniem wersji tego systemu pod tanie notebooki w końcu to ogromny rynek i oczywiście duże pieniądze :)

Odp: Asus EeePc i Microsoft Windows 7
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Sierpień 2008, 18:58:11 »
Cytuj
Wydaje mi się, że po wydaniu Sevena Microsoft będzie pracował nad stworzeniem wersji tego systemu pod tanie notebooki w końcu to ogromny rynek i oczywiście duże pieniądze :)

Może tak być, że przygotują specjalną wersje Win7 dla takich komputerów jak to zrobili z Windowsem XP.

Odp: Asus EeePc i Microsoft Windows 7
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Sierpień 2008, 23:52:01 »
No fajnie, odchudzili siedmioletni system :P

Odp: Asus EeePc i Microsoft Windows 7
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Marzec 2009, 02:03:57 »
Może jakieś żródło ??

Na EeePC nawet Vista nie zadziała. To bardzo mały i słaby komputerek. Nie potrafie sobie wyobrazić na tym Win7.
Co prawda temat jest stary, ale nie pozwolę tak mówić o EeePC =D
Mam 1000H, który od 3 miesięcy działa średnio 20/7 i wspaniale zastępuje mi PCta.
Eee spokojnie sobie radzą z Vista, z Win7 tym bardziej. Miałem na nim Build 7000 i wszystko chodziło idealnie. Teraz zakochałem się w Linuxie i Win7 zainstaluję może w lato na blaszaku. ^^

Odp: Asus EeePc i Microsoft Windows 7
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Marzec 2009, 21:32:44 »
Poczytaj sobie datę kiedy to pisałem, wtedy była tylko o wiele słabsza seria 700 z dyskiem 4 GB, Celeronem o taktowaniu obniżonym domyślnie do 600 Mhz i malutkim ekranikiem :P Teraz nowsze Eee PC z Atomem są spoko, ale jak bym miał kupić netbooka to bym wybrał MSI Wind.

Odp: Asus EeePc i Microsoft Windows 7
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Marzec 2009, 21:47:44 »
Moim zdaniem lepszy jest lenovo z swoim netbookiem , lepszy i tanszy od winda i eee


http://www.pc.ibm.com/pl/ideapad/sseries.html

Odp: Asus EeePc i Microsoft Windows 7
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Marzec 2009, 01:05:06 »
Ja mam HP 2133 (via 1.6, 2gb, 160gb) a mojej dziewczynie kupiłem dwa tygodnie temu lenovo s10 (1.6ghz, 1.5gb, 160gb) Oba mogę polecić. Oba działają pod w7, bardzo dobrze. Jeżeli ktoś nie jest graczem a normalnie pracuje na komputerze to idealnie zastępują one stacjonarne maszyny. HP jest lepiej wykonany ale też sporo droższy. Jest jednak wolniejszy od konkurencji z Intelem o jakieś 15%.
MSI jest fajny bo posiada funkcję OC (miałem ją w GX600) :-) Wyszły też nowe modele Acer’a, całkiem ładne.
HP ProBook Windows 7 x64
Help IT
"Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół"