TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 pikseloza przy oglądaniu obrazów

Windows 7 pikseloza przy oglądaniu obrazów
« dnia: 15 Czerwiec 2010, 15:05:27 »
podczas oglądania grafik w powiększeniu widać piksele. czegoś takiego nie miałem w win xp chyba ze przy baaaardzo dużym powiększeniu

oto screen: http://img189.imageshack.us/img189/6657/pikseloza.png

zainstalowalem najnowsze directx i sterowniki do mojej karty graficznej. moja karta to geforce 9600 GT. prosze o pomoc

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Windows 7 pikseloza przy oglądaniu obrazów
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Czerwiec 2010, 15:27:31 »
nierozumien w czym problem , to raczej  normalna rzecz przy powiększaniu - im wieksze powiększenie tym bardziej widoczne piksele

Odp: Windows 7 pikseloza przy oglądaniu obrazów
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Czerwiec 2010, 15:32:17 »
takiej rzeczy nigdy nie miałem w win xp, obraz może sie tylko troszkę rozmywał, a piksele były widoczne przy bardzo dużym powiększeniu

tutaj już przy małym powiększeniu piksele rażą oczy, a u znajomego który również ma win 7 nie ma czegoś takiego jak jest u mnie

Odp: Windows 7 pikseloza przy oglądaniu obrazów
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Czerwiec 2010, 15:52:17 »
To zależy w jakiej masz rozdzielczości te zdjęcie

Odp: Windows 7 pikseloza przy oglądaniu obrazów
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Czerwiec 2010, 16:46:19 »
Po 1 w przeglądarce obrazków w Windows XP przy powiększaniu obrazków obraz się rozmywał i pikseli widać nie było.
Po 2 w Windows Vista i Windows 7 jest inaczej przeglądarka obrazków po powiększeniu nie rozmazuje obrazu przez co piksele są bardziej widoczne.

Odp: Windows 7 pikseloza przy oglądaniu obrazów
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Czerwiec 2010, 19:18:59 »
dokładnie o to chodzi - da się coś z tym zrobić aby było jak w xp?

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Windows 7 pikseloza przy oglądaniu obrazów
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Czerwiec 2010, 21:16:05 »
mozna - opcji jest wiele - jedną z nich jest zainstalowanie picassy itp.

Odp: Windows 7 pikseloza przy oglądaniu obrazów
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Czerwiec 2010, 22:05:15 »
chodziło mi raczej o jakiś plik do ściągnięcia czy może jakiś sterownik

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Windows 7 pikseloza przy oglądaniu obrazów
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Czerwiec 2010, 22:17:26 »
zmiana rozdzielczości na niższą. Piksele fizycznie na monitorze bd większe, a po zrobieniu screena obraz będzie miał mniej widoczne piksele, monitor wszystko rozmyje  :P