TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Usuwanie partycji na pendrive

Usuwanie partycji na pendrive
« dnia: 25 Maj 2010, 13:56:38 »
Mam pendrive firmy Maxell o pojemności 8 GB jest na nim 2 partycje pierwsza ma mniej niż 1 MB a na drugiej jest 7,43 GB. Chodzi o to by się pozbyć tej pierwszej partycji.

Odp: Usuwanie partycji na pendrive
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Maj 2010, 14:07:37 »
Hmm MP3 PLAYER DISK TOOL i format?

Odp: Usuwanie partycji na pendrive
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Maj 2010, 14:28:18 »
Chodzi mi o usunięcie partycji a nie formatowanie.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Usuwanie partycji na pendrive
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Maj 2010, 17:21:37 »
robercie o ile dobrze pamietam diskpart  sobie z tym poradził . (pomoc : http://translate.google.com/translate?hl=pl&langpair=en|pl&u=http://support.microsoft.com/kb/300415)
« Ostatnia zmiana: 25 Maj 2010, 17:27:10 wysłana przez kamiton »

Odp: Usuwanie partycji na pendrive
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Maj 2010, 17:44:08 »
Możesz podać mi konkretną komendę którą mam wpisać?

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Usuwanie partycji na pendrive
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Maj 2010, 18:46:21 »
Uruchamiamy diskpart

diskpart

Listujemy dyski

list disk

Wyświetli się lista dysków, z której należy wybrać właściwe urządzenie magazynujące.

Diskpart - listowanie dysków

Wskazujemy konkretny dysk, na którym będą przeprowadzane dalsze operacje (ustawiamy fokus)

select disk X

select partition x

delete  -------- ewentualnie delete partition -------- ewentualnie delete partition x  ------ nie pamietam dokładnie wiec musisz probowac, to samo z druga partycją.


Zerujemy wybrany dysk


clean

Tworzymy partycję na dysku (fokus ustawiony jest teraz na dysk x) W tym wypadku tworzymy partycję Primary

create partition primary

Listujemy partycje na wybranym dysku (wciąż mamy ustawiony fokus na dysk x, dzięki temu mamy możliwość listowania partycji)

list partition

Wyświetli się lista partycji dla wybranego urządzenia. Jako że stworzyliśmy na pendrive jedną partycję na liście będzie widoczny jeden wpis, a partycja będzie posiadać identyfikator Partition 1.

Diskpart - listowanie partycji

Wybieramy stworzoną wcześniej partycję, ustawiamy fokus na partition X

select partition X

Za X wstawiamy identyfikator partycji, czyli 1. Ostatecznie polecenie wygląda następująco:

select partition 1

Ustawiamy aby partycja była aktywna

active

Formatujemy partycję (mamy fokus ustawiony na partycję 1)

format fs=fat32

Przyporządkowujemy do konkretnej partycji literę, pod którą będzie widoczna w oknie Mój komputer

assign

Opuszczamy linię poleceń diskpart

exit

Odp: Usuwanie partycji na pendrive
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Maj 2010, 19:22:40 »
Jest problem bo diskpart nie wykrywa tej partycji 1 MB.

Problem rozwiązany wszedłem na stronę producenta i był tam program do usuwania tej partycji.
« Ostatnia zmiana: 25 Maj 2010, 19:30:06 wysłana przez robert79513 »

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Usuwanie partycji na pendrive
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Maj 2010, 20:31:54 »
na linuxie - gparted by wykrył :) ale juz sprawa załatwiona :)