TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Instalacja MS Office 2010 na wcześniejsze wersje MS Office

Witam,
czy instalując najnowszy MS Office 2010 należy najpierw odinstalować poprzednią wersję (mam MSO 2007)?
Fajnie byłoby zrobić "upgrade" do najnowszego Officea przy zachowaniu dotychczasowych ustawień.

Edit:
już wiem - instalator sam proponuje do wyboru: automatyczną kasację starego officea lub instalację nowego obok starego.

Pytanie tylko którą wersję instalować; x86 czy x64 ??? Microsoft zaleca x86 także dla systemów x64 ze względu na możliwą niekompatybilność z nakładkami firm 3-cich... A wy którą wersję instalujecie?
« Ostatnia zmiana: 15 Maj 2010, 14:19:35 wysłana przez niezawodny »

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Instalacja MS Office 2010 na wcześniejsze wersje MS Office
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Maj 2010, 16:45:42 »
Ja mam x64.
Cytuj
ze względu na możliwą niekompatybilność z nakładkami firm 3-cich
A co to znaczy?

Odp: Instalacja MS Office 2010 na wcześniejsze wersje MS Office
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Maj 2010, 17:55:28 »
wersje mam x86 bo taki też mam system.
jeśli masz system x64 to taki powinieneś wybrać office.
ms informuje że lepiej wybrać wersje x86 jak ma sie mniej niż 4GB ram

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Instalacja MS Office 2010 na wcześniejsze wersje MS Office
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Maj 2010, 18:23:55 »
No ja mam windowsa 7 x64 i wszystko co jest x64 instaluje, bo to chyba logiczne. Chyba ze jakis program jest tylko x86, to juz wtedy musze taki ;D

Odp: Instalacja MS Office 2010 na wcześniejsze wersje MS Office
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Maj 2010, 19:35:01 »
No ja mam windowsa 7 x64 i wszystko co jest x64 instaluje, bo to chyba logiczne.
Logiczne jest i owszem tyle że jeszcze nie dziś:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/ee681792.aspx

Z w/w tekstu jednoznacznie wynika że sam MS odradza x64 a doradza x86 dla wszystkich systemów.
Ja wedle w/w rady zainstalowałem x86 chociaż mam win7 x64.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Instalacja MS Office 2010 na wcześniejsze wersje MS Office
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Maj 2010, 19:56:34 »
nie odradza w zaden jasny przez ciebie rozumiany sposób , jasno i wyraznie daje do zrozumienia ze takiemu pospolitemu domownikowi nie zrobi roznica instalacji x64 czy x32 - głównie odnosi sie to do rozmiaru plikow w wadze 2gb i jak sądze sam takich nie uzywasz.

Odp: Instalacja MS Office 2010 na wcześniejsze wersje MS Office
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Maj 2010, 20:03:47 »
nie odradza w zaden jasny przez ciebie rozumiany sposób , jasno i wyraznie daje do zrozumienia ze takiemu pospolitemu domownikowi nie zrobi roznica instalacji x64 czy x32 - głównie odnosi sie to do rozmiaru plikow w wadze 2gb i jak sądze sam takich nie uzywasz.
No to chyba różnie rozumiemy mowę Szekspira ;D
Dla jasności chodzi o ten fragment:

Office 2010 lets users continue to use existing Microsoft ActiveX Controls, Component Object Model (COM) add-ins, and Visual Basic for Applications (VBA), which are primarily 32-bit because no 64-bit versions are available yet for many add-ins. Supporting 32-bit Office 2010 applications that run on 64-bit operating systems allows for better compatibility with controls, add-ins, and VBA.

The recommendations for which edition of Office 2010 to install are as follows:

If users in your organization depend on existing extensions to Office, such as ActiveX controls, third-party add-ins, in-house solutions built on previous versions of Office, or 32-bit versions of programs that interface directly with Office, we recommend that you install 32-bit Office 2010 (the default installation) on computers that are running both 32-bit and 64-bit supported Windows operating systems.

If some users in your organization are Excel expert users who work with Excel spreadsheets that are larger than 2 gigabytes (GB), they can install the 64-bit edition of Office 2010. In addition, if you have in-house solution developers, we recommend that those developers have access to the 64-bit edition of Office 2010 so that they can test and update your in-house solutions on the 64-bit edition of Office 2010.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Instalacja MS Office 2010 na wcześniejsze wersje MS Office
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Maj 2010, 20:38:47 »
no i odnosnie tego jasno ci napisałem, poza tym ja nie widze nic o odradzaniu - widze jedynie zalecenia.
« Ostatnia zmiana: 15 Maj 2010, 20:40:35 wysłana przez kamiton »

Odp: Instalacja MS Office 2010 na wcześniejsze wersje MS Office
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Maj 2010, 20:39:59 »
Może mój angielski nie poraża bo lepiej posługuje się rosyjskim ale nie widzę tam aby MS odradzał wersje x64.. Dla większości wystarcza wersja x86 ponieważ mało kto posługuje się np excel i plikami powyżej 2GB.. jeśli masz tego typu pliki to lepiej wybrać wersję x64.. to samo tyczy się np jeśli zapisujesz w wordzie np 500000 stron do pdf..

Odp: Instalacja MS Office 2010 na wcześniejsze wersje MS Office
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Maj 2010, 21:15:45 »
no i odnosnie tego jasno ci napisałem, poza tym ja nie widze nic o odradzaniu - widze jedynie zalecenia.
Heh, no tak, dla jednego szklanka pełna do połowy to dla innego do połowy pusta...
Pisze wyraźnie "better compatibility" - więc jak dla mnie jest to oczywiste

P.S.
Gdyby było inaczej to MS nie dawałby żadnych rekomendacji - podobnie jak to jest przy Win 7
« Ostatnia zmiana: 15 Maj 2010, 21:17:38 wysłana przez niezawodny »

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Instalacja MS Office 2010 na wcześniejsze wersje MS Office
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Maj 2010, 22:14:59 »
better compatibility??? te dwa słowa w twoim poscie sa co najmniej śmieszne. lepsza kompatybilność? Jeżeli używasz drukarek czy skanerów z poprzedniej epoki to tak czy na przykład 16 bitowych aplikacji czy instalatorów installshield. Na dzień dzisiejszy z kompatybilnością nie ma najmniejszych problemów. Zarówno z aplikacjami jak i ze sprzętem (w granicach rozsądku)

Odp: Instalacja MS Office 2010 na wcześniejsze wersje MS Office
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Maj 2010, 22:26:46 »
better compatibility??? te dwa słowa w twoim poscie sa co najmniej śmieszne. lepsza kompatybilność?
Wybacz ale ja tylko cytuję źródło - ze strony samego producenta.
Przypuszczam że skoro tak napisali to pewnie coś jest na rzeczy, bo jakby nie było to by nie pisali ;)

Jeśli faktycznie okaże się w realu że nie ma żadnych problemów to "chwalić pana" - sam chętnie zainstaluję x64.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Instalacja MS Office 2010 na wcześniejsze wersje MS Office
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Maj 2010, 22:34:21 »
a po bedziesz instalował - skoro tego nie wykorzystasz ? - napisał ci microsoft zaleznosci przeciez

b.t.w. mi x64 chodzi pieknie - jak narazie nie mam zadnych problemow

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Instalacja MS Office 2010 na wcześniejsze wersje MS Office
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Maj 2010, 22:48:04 »
Od kiedy angielski tłumaczy się dosłownie? Trzeba wyłapać sens, a nie rzucić 2 słowa, bo te najbardziej rzucają się w oczy :D

Odp: Instalacja MS Office 2010 na wcześniejsze wersje MS Office
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Maj 2010, 23:36:55 »
a po bedziesz instalował - skoro tego nie wykorzystasz ? - napisał ci microsoft zaleznosci przeciez

Akurat mi by się przydał bo ostro eksploatuję Outlooka i mój plik danych ma koło 4 GB (archiwum jeszcze więcej).
Dlatego jeśli okaże się że nie ma problemów, przed którymi ostrzega MS to przesiądę się na X64