TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Kłódka na folderach.

Kłódka na folderach.
« dnia: 06 Maj 2010, 21:21:27 »
Przerzucałem dane ze starego dysku na nowy i teraz mam na każdym folderze kłódkę. Co ona oznacza? Jak się tego pozbyć? (bo mnie wkurza)

firefighter1

Odp: Kłódka na folderach.
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maj 2010, 13:32:22 »
zaloguj się jako administrator kliknij prawym w dany katalog- właściwości - udostępnianie - udostępnij i w nowym oknie dodaj użytkownika i zezwól na zapis odczyt. LUB kliknij prawym- udostępnianie- grupa domowa zapis odczyt ( będzie widziany w sieci domowej jako katalog sieciowy!
|Generalnie chodzi o nadanie nowych uprawnień do katalogu userom

Odp: Kłódka na folderach.
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Maj 2010, 15:31:52 »
Dobra, dzięki. Tylko podpowiedz jak się zalogować jako administrator?  :)

firefighter1

Odp: Kłódka na folderach.
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Maj 2010, 16:13:36 »
jak jesteś jedynym użyszkodnikiem systemu i po włączeniu masz pulpit tj.bez okna logowania to znaczy że jesteś administratorem  ::)

Odp: Kłódka na folderach.
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Maj 2010, 16:17:33 »
Jestem jedynym ale mam hasło.
W ustawieniach typ konta: administrator.

firefighter1

Odp: Kłódka na folderach.
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Maj 2010, 16:26:06 »
czyli hasło znasz logujesz się i jesteś adminem, chodzi o to żebyś nie był na koncie zwykłego usera

Odp: Kłódka na folderach.
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Maj 2010, 16:30:16 »
OK, zrobiłem jak napisałeś - nadal mam kłódki.  :(

Odp: Kłódka na folderach.
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Maj 2010, 08:41:02 »
Witaj. Mino, że w nazwie Twojego konta jest administrator, to jesteś jednak użytkownikiem z uprawnieniami administratora. Aby uzyskać dostęp do konta prawdziwego ADMINA. W menu start wpisz cmd jak się pojawi kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wybierz uruchom jako administrator i dopiero wydaj to polecenie
 Net user administrator /active:yes
lub /active:no   aby wyłączyć po wykonaniu operacji. Powodzenia
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec 2010, 19:19:59 wysłana przez FarAon »

Odp: Kłódka na folderach.
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Grudzień 2010, 11:17:01 »
Witam odkopuje temat, ponieważ ostatnio miałem taki sam problem i ni jak nie mogłem sobie z nim poradzić mimo porad jakie tutaj dawaliście. Dzisiaj przez przypadek odkryłem dlaczego nie znikały mi kłódki.
Mimo włączenia konta admina i dodania siebie do grupy administratorów itp.
Rozwiązanie :
klik PPM na folder -> właściwości -> zabezpieczenia -> zaawansowane -> zmień uprawnienia -> odznaczamy "Dołącz uprawnienia dziedziczne z tego obiektu nadrzędnego -> po wyświetleniu się komunikatu klikamy "usuń" -> OK
Następnie w zakładce "zabezpieczenia"(przy "Nazwy grupy użytkowników") -> Edytuj -> dodaj -> wprowadzamy nazwę użytkownika (możemy sprawdzić nazwy ) -> Ok (oczywiscie zaznaczamy "Pełna kontrola" )  i tak samo robi dla konta Administrator i kłódeczki znikają.

Jeśli pomogło to się ciesze
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2010, 11:30:49 wysłana przez islaner90 »
islnader90 - COMA

Odp: Kłódka na folderach.
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Luty 2011, 20:02:26 »
No dobra robię wszystko tak jak piszecie ale....
No właśnie to ale :(
Na plikach dalej jest kłódka :( Jak dam nie udostępniaj nikomu to kłódka jest tyko na folderze jak dodam tam wszyscy to jest na pliku  na folderze nie ma ;(

Wie ktoś jak to rozwiązać aby te uprawnienia przyszły na pliki?
Oczywiście jak na pliku ręcznie zrobię to też znika ale plików jest ..... i z dwa tygodnie bym to robił.
Co za wariat to wymyślił :(

Odp: Kłódka na folderach.
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Luty 2011, 20:25:52 »
klik PPM na folder -> właściwości -> zabezpieczenia -> zaawansowane -> zmień uprawnienia ->Zaznaczamy "Zastąp wszystkie uprawnienia obiektów podrzędnych uprawnieniami dziedziczonymi tego obiektu

Taki manewr sprawił że kłódki z plików znikły, a na folderze się nie pojawiły.
Oj masakra jest z tym win7. Już pawie byłem gotów wsadzić ponownie XP :)

Odp: Kłódka na folderach.
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Luty 2011, 23:07:24 »
Cześć,

mam poważne wątpliwości, co do nowej 7ki... mam wrażenie, że powyższe sposoby działają, ale tylko w xp/vista, w 7ce chyba autorzy poszli jeszcze jeden krok dalej i potrzeba czegoś ekstra, by móc zmienić właściciela katalogu lub dysku.

Mój przypadek: zainstalowałem ESET Nod32 Antywirus x64 w Windows 7 x64, następnie odpaliłem msconfig i uruchomiłem system w trybie bez wszystkiego, co nie należy do Microsoft czyli np: jądro nod32 się nie uruchomiło (próby instalacji sp1 dla win7 ale to inna historia). Później chciałem przywrócić wszystko do normy i tutaj pierwsze pytanie: w msconfig przestawiam "uruchom system normalnie" a on sam przestawia na kontrolowany restart bez włączonych usług noda... (3 opcja na pierwszej zakładce msconfig). Jak ręcznie dodam te dwie pozycje od noda to one i tak się nie uruchamiają (tzn. uruchamiają się jednak centrum akcji zgłasza, że nod32 zgłosił systemowi operacyjnemu (?!?!) że chyba nie jest włączony) bo jak klikam na pasek przy zegarku na nod to otwiera się okno i nie widać żadnych opcji... .
No dobrze, odinstaluję zatem noda - pomyślałem - Programy i funkcje->Nod32-> Odinstaluj, restart, i okazuje się, że zostały jakieś katalogi widmo w program files, których nie mogę usunąć i tutaj pytanie odnośnie wątku-> nie jestem w stanie w żaden sposób wyrzucić tych plików po starej instalacji. Czego spróbowałem:
- przejąć na własność katalog z podkatalogami i plikami - odpowiada Akces Deniad! ;) i że mam od SYSTEM uzyskać uprawnienia
- jestem jedynym użytkownikiem poza Administratorem, który obsługuje komputer, konto admina było wyłączone, po jego włączeniu i zalogowaniu się jako Administrator także nie mogę usunąć plików, nie mogę ich przejąć na własność, nie mogę nadać uprawnień swojemu użytkownikowi, by je usunął
- grupa Administratorzy mają pełne prawa do katalogu
- próba usunięcia uprawnień, by nie były dziedziczone z katalogu nadrzędnego - zgłasza ten sam brak dostępu i sugeruje uzyskanie uprawnień od system
- unlocker nie zgłasza, by jakikolwiek proces trzymał te pliki
- UAC jest wyłączony, nie tylko suwakiem ale sprawdziłem też w rejestrze i wartość jest na 0 (choć on tutaj chyba nie ma nic do rzeczy, to tylko upierdliwy symulant sypiący komunikatami z pięknym przyciemnieniem tła... dżizus krajst...)
- wyłączyłem ochronę dysku C - żadnych kopii itd. itp. wyraźnie przyspieszył system przy instalacjach itd. jednak katalog windows ma w tym momencie 28,8GB !!!! dodatkowo ukryty katalog Program Data na C pożarł kolejne 800MB...
- odinstalowałem WSZYSTKIE programy tak, że na liście w Programy i funkcje nie ma niczego - jak łatwo się domyślić, też nie pomogło :)

Pytania:
1) jak mam usunąć ten katalog?
2) próbowałem usługi Noda usunąć z rejestru jednak nie mam dostępu, dlaczego? (tak, uruchomiłem regedit jako administrator z konta Administrator i mojego konta z grupy Administratorzy i nadal nie mogę usunąć tego wpisu, pomimo, że usługa jest zatrzymana)
3) dlaczego msconfig nie pozwala mi powrócić do "Uruchamianie normalne"? (także jako administrator itd. itp.)
4) nie mam pojęcia co dalej - po blisko 6 miesiącach nie jestem w stanie spersonalizować systemu, by był dla mnie wygodny a te wszystkie rzeczy, które przeszkadzają i wygląd, którego po prostu nie znoszę ... - back to windows XP? :-) - tak, zapoznałem się z podręcznikiem użytkownika - blisko 150 stron o niczym... aero szejk, flip flap i co tam jeszcze... masa niepotrzebnych rzeczy - naprawdę nie potrzebuję funkcji WINDOWS+right arrow by przesuwać okno... :( a teraz jeszcze to - nie mogę zainstalować swojego Noda32 bo on bez względu na wszystko próbuje się instalować do tego samego katalogu i jako, że nie ma praw do niego... zostaje mi tylko format i ponowna instalacja systemu operacyjnego :( by skasować jeden katalog?

PS: a tak jeszcze nawiasem - na folderze nie mam żadnej kłódki
« Ostatnia zmiana: 28 Luty 2011, 08:16:27 wysłana przez Colin »

Odp: Kłódka na folderach.
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Marzec 2011, 19:54:54 »
Temat prowadziłem też na innym forum i tam spisałem, do czego doszło ;) -> http://windows7forum.pl/problemy-z-przejeciem-praw-do-katalogu-uprawnienia-katalogu-t-14370.html#pid76450