TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

windows 7 i xp w sieci

windows 7 i xp w sieci
« dnia: 06 Maj 2010, 18:03:02 »
mam taki problem, gdy próbuję się połączyć z laptopa (win 7) do stacjonarnego (win xp) wyskakuj mi takie okno:



a potem takie do wpisania loginu i hasła, z tym że hasła na tym koncie nie ma - chodzi tu o win xp na stacjonarnym:



jak można wyłączyć te okna z tablicami poświadczeń? będę wdzięczny za pomoc.

firefighter1

Odp: windows 7 i xp w sieci
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maj 2010, 13:19:29 »
centrum sieci i udostępniania -> Zaawansowane ustawienia udostępniania -> przedostatnia pozycja "Udostępnianie chronione hasłem" (zaznacz wyłącz  :) )

Odp: windows 7 i xp w sieci
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Maj 2010, 00:49:42 »
centrum sieci i udostępniania -> Zaawansowane ustawienia udostępniania -> przedostatnia pozycja "Udostępnianie chronione hasłem" (zaznacz wyłącz  :) )

niestety to nie pomogło, nadal pojawiają się takie komunikaty, znajdą się jeszcze jakieś propozycje?

firefighter1

Odp: windows 7 i xp w sieci
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Maj 2010, 22:28:19 »
a kuknij tutaj :
http://www.microsoft.com/poland/windowsxp/wiadomosci/zabezpieczeniaP5.mspx

bo wychodzi, że to do XP chcesz wejść z W7 a wcześniejsza porada dotyczyła w przeciwna stronę  :)

Odp: windows 7 i xp w sieci
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Maj 2010, 22:43:19 »
a kuknij tutaj :
http://www.microsoft.com/poland/windowsxp/wiadomosci/zabezpieczeniaP5.mspx

bo wychodzi, że to do XP chcesz wejść z W7 a wcześniejsza porada dotyczyła w przeciwna stronę  :)

no właśnie do xp próbuję się dostać z poziomu laptopa (windows 7) i mi wyskakuje taki monit :/ tylko jak się pozbyć tego okienka o certyfikat, bo tam za bardzo nie jest to dobrze wytłumaczone :(
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2010, 22:50:58 wysłana przez vasquuez »

firefighter1

Odp: windows 7 i xp w sieci
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Maj 2010, 23:10:06 »
chodzi o to abyś miał:
1. włączone udostępnianie plików i drukarek w win XP ( prawym klik w katalog i udostępnij oraz zezwól na zapis)
2. w katalogu który udostępniasz w zaawansoanych uprawnieniach zezwolić na dostęp do zapisu
3. jeśli masz konto administratora w XP bez hasła to dodać do tego katalogu "wszyscy" i "zapis, odczyt"

a tu szczegółowo:
http://banita.pl/konf/smbudostwinxp.html

« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2010, 23:11:39 wysłana przez firefighter1 »

Odp: windows 7 i xp w sieci
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Maj 2010, 23:16:32 »
chodzi o to abyś miał:
1. włączone udostępnianie plików i drukarek w win XP ( prawym klik w katalog i udostępnij oraz zezwól na zapis)
2. w katalogu który udostępniasz w zaawansoanych uprawnieniach zezwolić na dostęp do zapisu
3. jeśli masz konto administratora w XP bez hasła to dodać do tego katalogu "wszyscy" i "zapis, odczyt"

a tu szczegółowo:
http://banita.pl/konf/smbudostwinxp.html



mam tak ale nadal wyskakuje to okno o podanie hasła i użytkownika, a hasła w win xp nie ma :( dałem tam nawet pełną kontrolę i możliwość modyfikacji ale to nie odnosi żadnego skutku
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2010, 23:18:39 wysłana przez vasquuez »

firefighter1

Odp: windows 7 i xp w sieci
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Maj 2010, 23:20:18 »
no to : załóż hasło i wtedy zobacz czy się zalogujesz

firefighter1

Odp: windows 7 i xp w sieci
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Maj 2010, 23:39:00 »
jeśli masz konto administratora bez hasła i w zarządzaniu jest opis "wbudowane konto do administrowania komputerem" to lipa bo powinieneś mieć jeszcze jedno konto administratora utworzone przez Ciebie i przez nie możesz się logować lub czy konto gościa masz włączone
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2010, 23:46:00 wysłana przez firefighter1 »

Odp: windows 7 i xp w sieci
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Maj 2010, 23:51:06 »
jeśli masz konto administratora bez hasła i w zarządzaniu jest opis "wbudowane konto do administrowania komputerem" to lipa bo powinieneś mieć jeszcze jedno konto administratora utworzone przez Ciebie i przez nie możesz się logować lub czy konto gościa masz włączone

konto gościa mam wyłączone, i mam tylko jednego administratora, tego głównego zakładanego przy instalacji windowsa xp

firefighter1

Odp: windows 7 i xp w sieci
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Maj 2010, 16:09:11 »
jakby co to temat do zamknięcia, ostatnie rady pomogły ponoć  ;)

Odp: windows 7 i xp w sieci
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Maj 2010, 16:28:06 »
dokładnie do zamknięcia, wszystko już gra ;)