TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Pendrive Sigma (Nie działa)

Pendrive Sigma (Nie działa)
« dnia: 01 Maj 2010, 20:11:42 »
  Witam, dziś piszę do Was bo mam dość ciężki problem, mam pendrive Sigma 16 Gb który za żadne skarby nie chce działać, kumpel mi go oddał bo "zepsuł" mu się więc spisał go na straty, a ja chciałbym go naprawić bo miałbym za friko pena 16Gb...  Gdy podpinam go do komputera, system(Win 7) wykrywa go ale prosi mnie o formatowanie pena, zgadzam się ale system nie jest w stanie dokończyć formatowania, próbowałem każdego sposobu (format FAT32, NTFS, szybkie formatowanie itp.) za każdym razem kończy się klęską. Dodam że po pendrivie nie widać żadnych uszkodzeń, a gdy jest podpięty do kompa to świeci się jego lampeczka... Ściągnąłem program TestDisk który wyświetla mi po analizie pena następujący błąd: "Partition sector doesn't have the endmark 0xAA55". Czy ktokolwiek może mi powiedzieć co jest z nim nie halo, lub dać jakieś wskazówki co mam zrobić, ponieważ sam nie jestem jakimś wielkim informatykiem :/

Odp: Pendrive Sigma (Nie działa)
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Maj 2010, 21:05:39 »
Sprobuj programu Hard Disk Low Level Format

Odp: Pendrive Sigma (Nie działa)
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Maj 2010, 22:13:29 »
  Mam pytanie, zrobiłem ten "Low Level Format", po tej operacji kazano mi stworzyć partycje na penie i go sformatować. Czym najlepiej byłoby to zrobić? Próbowałem od razu po użyciu tego programu sformatować pendrive przez Windows ale nadal system nie jest w stanie dokończyć instalacji...

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Pendrive Sigma (Nie działa)
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Maj 2010, 00:38:05 »

Check this :

Open elevated Command Prompt. To do this, type in  CMD in Start menu search field and hit Ctrl + Shift + Enter. Alternatively, navigate to Start > All programs >Accessories > right click on Command Prompt and select run as administrator.

When the Command Prompt opens, enter the following command:

DISKPART and hit enter.

LIST DISK and hit enter.

Once you enter the LIST DISK command, it will show the disk number of your USB drive. In the below image my USB drive disk no is Disk 1.

In this step you need to enter all the below commands one by one and hit enter. As these commands are self explanatory, you can easily guess what these commands do.

SELECT DISK 1 (Replace DISK 1 with your disk number)

CLEAN

CREATE PARTITION PRIMARY

SELECT PARTITION 1

ACTIVE

FORMAT FS=NTFS

(Format process may take few seconds)

ASSIGN

EXIT

Odp: Pendrive Sigma (Nie działa)
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Maj 2010, 01:31:58 »
 Dzięki kamiton, poradnik bardzo pomocny, ale problem w tym że jak robię już konwersje z FS na NTFS to w pewnym momencie (pod koniec, ok 96%) mam błąd, podobnie podczas formatowania, pendrive się formatuje i dopiero gdzieś tak pod koniec system mówi mi że nie mógł dokończyć formatowania. Naprawdę nie wiem co jest z nim nie tak, ale wydaje mi się że ma uszkodzony jakiś sektor... Czy coś takiego można jakoś obejść, np zmniejszając jego pojemność z 16Gb na np 14 zostawiając ten sektor "wyłączony"? Lub może da się to jakoś naprawić? Bardzo proszę o odpowiedź!

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Pendrive Sigma (Nie działa)
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Maj 2010, 10:57:54 »
nie mialem czasu tłłumaczyc tutka na polski - ale jak widze dales rade , niestety z przykroscia stwierdzam ze nie da rady tego obejsc, mozesz wyrzucic pena do smieci :(

edit : na Linuxie dałbys rade stworzyc dwie partycje na penie , ale pod windowsem nie beda one widoczne :(
« Ostatnia zmiana: 02 Maj 2010, 11:17:54 wysłana przez kamiton »

Odp: Pendrive Sigma (Nie działa)
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Maj 2010, 13:45:27 »
Czyli tak naprawdę pen ma statut "Dead"? Szkoda że nic się z tym nie da zrobić, ale cóż takie jest życie... W każdym razie dzięki za pomoc!!! Pozdrawiam!!!

Odp: Pendrive Sigma (Nie działa)
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Maj 2010, 13:50:45 »
Sprobuj sformatowac pena pod linuxem a potem uzyj ponownie Hard Disk Low Level Format pod windowsem

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Pendrive Sigma (Nie działa)
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Maj 2010, 14:18:56 »
nie mialem czasu tłłumaczyc tutka na polski
translate.google.pl robi to w ułamku sekundy :D

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Pendrive Sigma (Nie działa)
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Maj 2010, 14:29:40 »
nie mialem czasu tłłumaczyc tutka na polski
translate.google.pl robi to w ułamku sekundy :D

jasne ze nawet szybciej - ale nie jest to tłumaczenie odrazu czytelne i trzeba na nowo tłumaczyc składnie zdan . juz wole sam to robic, oczywiscie jezeli czas na to pozwala

Odp: Pendrive Sigma (Nie działa)
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Maj 2010, 14:53:41 »
Ale ludzie po co te spory, po co to tłumaczyć skoro to jest prosty angielski... Nawet przedszkolak zrozumiałby ten poradnik...

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Pendrive Sigma (Nie działa)
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Maj 2010, 15:23:21 »
jasne ze nawet szybciej - ale nie jest to tłumaczenie odrazu czytelne i trzeba na nowo tłumaczyc składnie zdan
Wyobraz sobie ze jest czytelne.
juz wole sam to robic, oczywiscie jezeli czas na to pozwala
Tak juz napisal nie ma co tlumaczyc, bo nawet analfabeta to zrozumie, a jesli nawet juz tlumaczyc samemu, to zajmie minute razem z napisaniem, wiec faktycznie czas ci na to nie pozwala 8)

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Pendrive Sigma (Nie działa)
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Maj 2010, 15:42:07 »
jasne ze nawet szybciej - ale nie jest to tłumaczenie odrazu czytelne i trzeba na nowo tłumaczyc składnie zdan
Wyobraz sobie ze jest czytelne.
juz wole sam to robic, oczywiscie jezeli czas na to pozwala
Tak juz napisal nie ma co tlumaczyc, bo nawet analfabeta to zrozumie, a jesli nawet juz tlumaczyc samemu, to zajmie minute razem z napisaniem, wiec faktycznie czas ci na to nie pozwala 8)


o niestety ale przy dwojce dzieci niestety czas nie zawsze pozwala :)