TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Win7 i filtry DirectShow

Win7 i filtry DirectShow
« dnia: 27 Kwiecień 2010, 21:27:01 »
Jak wiadomo, Windows 7 posiada wbudowane kodeki do najpopularniejszych formatów multimedialnych. Dlatego też nie instalowałem w nim żadnych dodatkowych kodeków. Zauważyłem jednak że odtwarzacze korzystające z filtrów DirectShow (Cinemaplayer, Bestplayer) nie potrafią odtworzyć niektórych formatów z którymi Windows Media Player doskonale sobie radzi (MP4, MOV, AC3). Co może być tego przyczyną?

Odp: Win7 i filtry DirectShow
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Kwiecień 2010, 23:10:09 »
Zainstaluj kodeki K-lite codec pack standard.

Odp: Win7 i filtry DirectShow
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Kwiecień 2010, 08:32:58 »
A po co mam to robić skoro kodeki są już w systemie?

Offline Bartos

  • ***
  • 148
Odp: Win7 i filtry DirectShow
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Kwiecień 2010, 10:34:09 »
są ale nie wszystkie, ja instaluje kodek rmvb, nowy DivX, i jak trzeba AC3 i to wszystko i wszystko zawsze działa
Windows MX RGB......Windows 7HP x64

Odp: Win7 i filtry DirectShow
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Kwiecień 2010, 12:37:17 »
Kodeki do formatów jakich na codzień używam są już w systemie, więc nie widzę sensu instalowania dodatkowych. Chodzi mi o to że inne niż WMP odtwarzacze mają problemy z formatami które WMP odtwarza bez problemu i chciałem się dowiedzieć czemu tak jest.

Offline Bartos

  • ***
  • 148
Odp: Win7 i filtry DirectShow
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Kwiecień 2010, 15:26:35 »
to zależy czy dany odtwarzacz korzysta z silnika WMP czy nie
Windows MX RGB......Windows 7HP x64

Offline McVein

  • ***
  • 209
Odp: Win7 i filtry DirectShow
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Czerwiec 2010, 19:28:50 »
win 7 codec albo k-lite tylko w ustawieniach wylącz kodeki wbudowane(DMO) po za tym czasem lepiej jest korzystać z kodeków zewnętrznych niz wbudowanych. A po za tym WMP sam z siebie nie współpracuje z filtrami DirectShow i trzeba to wymusić w ustawieniach danej paczki kodeków. 

A czemu tak jest ze inne programy mają problemy z odtwarzaniem filmów a WMP nie? Odpowiedz jest prosta. Najczęściej winę  za taki stan rzeczy ponoszą Kodeki wewnętrzne (DMO) które są tylko dla WMP i ew dla odtwarzaczy o opartych o silnik wmp. Drugą przyczyną takiego stanu jest tez brak prawidłowego renderingu video na bazie aero Przykładem może byc polski Best Player 2.131 który dobrze działa przy włączonym Aero (rendering EVR) albo Bestplayer 2.xx która mino iż pisana pod viste/7 (posiada rendering) ma problemy z renderingiem w postaci wielkich liter bez możliwości przeniesienia ich na sam dół ekranu (czarne tło) i zmniejszenie czcionki. A chcąc korzystać z tego programu i ustawić go tak aby litery były ponizej obrazu i czcionka niebyła za duża to niestety trzeba rendering przestawić w tryb overviev czy jakoś tak (nie pamiętam) ale wtedy po każdym uruchomieniu bestplayera wyłącza się aero. Subedit w ogóle nie działa prawidłowo (nie wiem czy coś się zmieniło) właśnie z powodu kodeków DMO i braku nowszej wersji renderingu.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2010, 20:03:37 wysłana przez McVein »
Pozdrawiam wszystkich.

Offline McVein

  • ***
  • 209
Odp: Win7 i filtry DirectShow
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Czerwiec 2010, 20:01:47 »
Proszę usunąć ten (aktualny post) ponieważ przez przypadek kliknąłęm nie tam gdzie trza.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2010, 20:07:29 wysłana przez McVein »
Pozdrawiam wszystkich.