TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Zacinanie się komputera

Zacinanie się komputera
« dnia: 17 Kwiecień 2010, 13:25:09 »
witam,
odkąd zainstalowałem Windows 7 x32 Ultimate co jakiś czas zacina mi się komputer... myszka przestaję reagować (zauważyłem, że przy zacinaniu pojawia się pixel przy wskaźniku myszki) nie reaguje klawiatura (np. ctrl+alt+del) pozostaje tylko resetowanie kompa i dalej wszystko jest ok i po chwili dalej się zatnie. Komputer głownie używany do przeglądania internetu (mozilla 3.6), użytkowania gg 10, słuchania muzyki i oglądania filmów

mój komp to pentium D 2,8, 1gb RAM i grafika ATI radeon x550
jak mogę sprawdzić czym to jest spowodowane, prosze o pomoc
pozdr

Odp: Zacinanie się komputera
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Kwiecień 2010, 09:15:05 »
Pierwsze co możesz zrobić to sprawdzić wszystkie sterowniki, potem sprawdzić MBAM czy nie masz jakiegoś wirusa. I chyba co najważniejsze.. Zainstalowany "7" to legal czy nie bardzo.. Może to być wina nielegalnej wersji (nie wiadomo co w niej jest).

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Zacinanie się komputera
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Kwiecień 2010, 17:41:24 »
1gb pamieci to stanowczo za mało do prawidłowej stabilnosci 7-ki

Odp: Zacinanie się komputera
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Kwiecień 2010, 08:02:21 »
Znam takie osoby które mają "7 Ultimate" i 512 Ram i działa szybciej niż XP i do tego stabilnie.
I nie mają takich problemów.. A co do ilości RAM to 4GB to już takie minimum.

Offline Suchy

Odp: Zacinanie się komputera
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Kwiecień 2010, 13:54:22 »
Znam takie osoby które mają "7 Ultimate" i 512 Ram i działa szybciej niż XP i do tego stabilnie.
chyba bez aero i z wyłączonymi wszelkimi usługami co mija się z celem

Odp: Zacinanie się komputera
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Kwiecień 2010, 19:58:58 »
Specjalnie dla Ciebie poniżej masz zrzut ekranu z komputera z 512 RAM z czego 64 na karte graficzną.
Bez aero. Wszystkie usługi standardowe po instalacji.System nie był modyfikowany ani przyśpiesany. Aero to tylko bajer. Nie zmienia funkcjonalności komputera.


Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Zacinanie się komputera
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Kwiecień 2010, 16:53:55 »
super wynalazek a swoja droga ja wspolczuje komus kto pracuje na takim sprzecie - to przeciez uciązliwe jest.

Odp: Zacinanie się komputera
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Kwiecień 2010, 17:32:10 »
Posiedziałem chwile na tym sprzęcie u znajomego i powiem Ci, że nie jest tak źle..
nie ma problemów. Komputer ma tylko do pracy i internetu więc wystarcza.
nawet gta 3 mu bardzo dobrze działa :P
sprzęt słaby bo 2.94GHz, 512 RAM DDR3, karta grafiki zintegrowana 64MB..
Jak na taki sprzęt to chodzi to całkiem fajnie.