TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Po uruchomieniu komputera nie działa Internet

Po uruchomieniu komputera nie działa Internet
« dnia: 01 Kwiecień 2010, 09:31:05 »
Witam posiadam Windows 7 Ultimate 64 bit i mam takie pytanie czasem jak włącze komputer to nie działa mi internet a ikonka wygląda tak:



Musze wyłączyć internet i włączyć rozwiązując problem. Dlaczego tak mam? czasem tak się zdarzy. Nie wiem o co chodzi Proszę o Pomoc.

Odp: Po uruchomieniu komputera nie działa Internet
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Kwiecień 2010, 19:33:35 »
Jaki masz internet? Kablówka, neostrada.. itd.
Jak masz podłączone? Modem, Kabel, Router?
Bez podstawowych informacji nikt nie udzieli Ci odpowiedzi.

Odp: Po uruchomieniu komputera nie działa Internet
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Kwiecień 2010, 21:32:10 »
Internet Stałe Łącze siec osiedlowa
Kabel

Offline Suchy

Odp: Po uruchomieniu komputera nie działa Internet
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Kwiecień 2010, 03:13:54 »
Ja mam tak w lapku, zazwyczaj korzystam z wifi, ale gdy na święta jak teraz wracam do domu, jestem zmuszony używać modemu kablowego i również mam taką ikonkę. Mój sposób na działający internet:
1. wyłącz modem
2. odepnij kabel od komputera
3. wyłącz modem w ustawieniach (Panel sterowania\Sieć i Internet\Połączenia sieciowe, PPM i wyłącz)
4. podepnij kabel pod pc
5. włącz modem
6. włącz modem w ustawieniach

i śmiga :P może głupie rozwiązanie, ale na nic innego nie wpadłem, no i u mnie działa

Odp: Po uruchomieniu komputera nie działa Internet
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Kwiecień 2010, 07:48:35 »
Powodem może być karta sieciowa. Może zostały zmienione jakieś ustawienia? Sprawdz ustawienia.
Najlepiej przeinstalować sterowniki do karty. Powinno pomóc.

Odp: Po uruchomieniu komputera nie działa Internet
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Kwiecień 2010, 08:00:28 »
mam nowy PC i zgłosiłem do firmy podając im numer karty sieciowej nowego PC i zatwierdzili, mam zainstalowane stery od płyty głównej więc nie możliwe zeby karta była zła jak jest nowa w Pececie

Odp: Po uruchomieniu komputera nie działa Internet
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Kwiecień 2010, 08:26:34 »
To że jest to nowy komputer nic nie zmienia..
A czy podawałeś swojemu dostawcy neta nowe dane dotyczące karty?
Nie wiem jak jest u Ciebie ale może byc tak, że muszą wprowadzić dane Twojej karty aby wszystko dobrze działało. U mnie gdy podpiąłem nową kartę nie mogłem wogóle korzystać z neta.
 

Odp: Po uruchomieniu komputera nie działa Internet
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Kwiecień 2010, 14:33:34 »
tak podawałem nowy adres fizyczny karty bo mi też Internet nie działał ale już po 10 minutach działał.
No Ale chodzi o to że jak czasem włącze komputer to własnie jest ten żółty trójkącik i musze rozwiązywać problem żeby działał mi net.

Odp: Po uruchomieniu komputera nie działa Internet
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Kwiecień 2010, 17:34:53 »
Dla świętego spokoju sprawdz czy nie masz jakiegoś syfu w systemie, przeczyść rejestr ccleaner i quicksys reg cleaner i powinno być wszystko ok. Możliwe że nie możesz uzyskać połaczenia z winy dostawcy. Czasem tak też bywa. Zapytaj czy inni nie mają tego typu problemu. Winde masz legal? Jesli nie to może być jakaś modyfikacja powodująca taki błąd. Jak legal to najpierw sprawdz system, potem dostawce, a na koniec pozostanie oddanie komputera do serwisu.

Odp: Po uruchomieniu komputera nie działa Internet
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Kwiecień 2010, 16:54:06 »
Ale to jest zawsze tak nawet jak zmienie Windowsa (format) to czasem jak włącze komputer to wygląda to tak: (u innych działa)




Potem wchodze w to wyłączam/włączam

Później rozwiązuje problem (i wten sposób już mi działa Internet)



Więc nie wiem co jest nie tak

Odp: Po uruchomieniu komputera nie działa Internet
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Kwiecień 2010, 09:48:37 »
Mam dokładnie to samo, więc problem jest. Co ciekawe pojawia się po jakimś czasie. Otóż mam w kompie dwie sieciówki, tym nie używaną z integrowana z płytą główną, myślałem więc, że gdzieś tutaj jest problem po tym jak zainstalowałem poprawkę do tej nieużywanej sieciówki, po przeinstalowaniu myślałem, że już jest ok, bo net się spokojnie ładował przy starcie, ale nic z tego po paru dniach nastąpił powrót problemu, oczywiście, bez wygrywania żadnych updateowych poprawek, więc zonk, nie wiem gdzie szukać rozwiązania.

firefighter1

Odp: Po uruchomieniu komputera nie działa Internet
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Maj 2010, 00:09:59 »
może wyłącz IP v6 a w v4 ustaw ip na sztywno

Odp: Po uruchomieniu komputera nie działa Internet
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Maj 2010, 20:25:28 »
witam mam podobny problem z internetem po starcie systemu windows 7 ultmate  (system orginał nie pirat) nie ma internetu a przy diagnostyce sieci window wyskakuje komunikat  :


,,ten komputer jest prawdopodobnie skonfigurowany poprawnie   Wykryty  ale urządzenie lub zasób (serwer DNS) nie odpowiada ``


po wyłączeniu i włączeniu ponownie karty sieciowej  internet działa   co mam nie tak?

Odp: Po uruchomieniu komputera nie działa Internet
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Listopad 2010, 06:33:13 »
Mam teraz taki sam problem jak użytkownik wyżej. Może komuś już udało się go rozwiązać?

Odp: Po uruchomieniu komputera nie działa Internet
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Listopad 2010, 01:56:38 »
rozwiązaniem problemu może byc usunięcie wszystkich zabezpieczeń, zainstalowanie najnowszych sterowników do karty sieciowej (dedykowanych do windows7), wyczyszczenie rejestru, zainstalowanie wszystkich aktualizacji windowsa i ponowne zainstalowanie preferowanych przez siebie zabezpieczeń (antywirus, firewall, etc). Testowane na dwóch komputerach.