TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

VPN 7<->XP Kilka problemów i pytań

VPN 7<->XP Kilka problemów i pytań
« dnia: 29 Styczeń 2011, 21:21:09 »
Witam. Pierwszy post na forum i z grubej rury :)

Otóż postawiłem sobie takie zadanie, umożliwić sobie korzystanie z programu CDN Opt!ma z domu (baza danych w firmie). Chodzi o małą firmę rodzinną więc nie myślę o rozwiązaniach sprzętowych itd.

w zarysie wygląda to tak

PC_W_DOMU@win7------LIVEBOX------INTERNET------NETGEAR_DG834-----PC_W_FIRMIE@winXP

Udało mi się zestawić połączenie ale na komputerze kliencie nie widzę żadnych udostępnionych zasobów z serwera, natomiast na serwerze widzę zasoby klienta ale nie mogę uzyskać do nich dostępu (wyświetla się komunikat skontaktuj się z adminem) mimo że w opcjach ustawiłem pełen dostęp dla danego użytkownika (próbowałem tez dla wszystkich).
Czy ktoś ma jakiś pomysł?

Czy w ogóle myślicie że to dobre rozwiązanie?
Czy gdy połączenie jest już zestawione jest szansa że komputer klient będzie miał dostęp do internetu i czy inne hosty połączone do liveboxa będą go miały ?
I z innej beczki czy można jakoś w windzie ustawić tak aby po starcie przez WoL automatycznie logowany był jakiś użytkownik? albo ogólnie żeby przy starcie systemy automatycznie logowany był jeden z istniejących użytkowników?