TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

12 Gb RAMu i co dalej?

12 Gb RAMu i co dalej?
« dnia: 26 Marzec 2010, 16:28:15 »
Witam, mam: Windows 7 prof. x64 i 12 Gb RAM jak poustawiać system lub co zainstalować aby wykorzystać pamięć jak najlepiej?

Odp: 12 Gb RAMu i co dalej?
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Kwiecień 2010, 15:42:16 »
Wydaje mi się, że system x64 jest już przystosowany do pracy z większą ilością pamięci RAM, ale dla pewności poszperaj po prostu w panelu sterowaniu w poszukiwaniu jakichś przydatnych opcji. A co do programów to instaluj jak najwięcej 64-bitowych, a one już zrobią swoje - wykorzystają odpowiednią ilość pamięci.

Odp: 12 Gb RAMu i co dalej?
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sierpień 2010, 14:36:07 »
Na kiego grzyba Ci 12GB ramy? Przeciez i tak 3/4 "leży" niewykorzystane....

Odp: 12 Gb RAMu i co dalej?
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sierpień 2010, 14:40:02 »
Nie ma jak odkopać temat xD
Przecież ma zainstalowany 64 bitowy system, więc cały ram będzie adresowany. Teraz może ci zbędne 12 gb, tak samo jak zbędne było 4GB kiedy kupowałem laptopa - a teraz to standard. Po prostu komputer dłużej będzie "nowy".

Odp: 12 Gb RAMu i co dalej?
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sierpień 2010, 15:13:47 »
Może sobie wyłączyć plik stronicowania i nic poza tym ;)

Odp: 12 Gb RAMu i co dalej?
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Sierpień 2010, 17:00:03 »
Nie do końca wyrzucone pieniądze w błoto, możesz spokojnie 6-8GB wykorzystać na dysk wirtualny, tzw. RAM dysk. Jest dostępne oprogramowanie za którego pomocą możesz taki utworzyć, a wykorzystać go możesz przede wszsytkim jako dysk na dane tymczasowe wykorzystywane przez system czy przeglądarkę internetową, ze sporą korzyścią przyspieszenia operacji na plikach, a co za tym idzie, samej aplikacji/systemu.  :)