TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Kilka problemów początkującego

Kilka problemów początkującego
« dnia: 24 Marzec 2010, 00:51:55 »
Witam :)

Mam kilka drobnych pytań, ale nie chciałbym tworzyć kilku osobnych wątków, dlatego utworzyłem jeden temat. W razie czego, mogę zmienić i rozbić na kilka osobnych wątków:

1. Dotyczy narzędzia wyszukiwania w Windows 7. Chciałbym się dowiedzieć, w jaki sposób można wyszukiwać plików wg rozmiaru, daty utworzenia, daty modyfikacji itp, tak jak to było w Win XP ? Klikając na menu start i wpisując szukane słowo, nie widzę żeby szło wybierać takie opcje... konkretnie chcę na przykład znaleźć jakiś plik utworzony wczoraj na dysku?

2. Chciałem przeprowadzić sprawdzanie dysku w poszukiwaniu błędów za pomocą narzędzia wbudowanego w Windows. (PPM na wybrana partycje ->właściwości->narzędzia->sprawdzanie błędów) Mam dysk podzielony na 3 partycje C,D,E (Win na C: ). Partycje D i E udało się przeskanować z poziomu windowsa, natomiast dla C piszę komunikat, że dysk jest w użyciu oraz czy zgadzam się, żeby przeprowadzić tą operację przy następnym uruchomieniu. Zgodziłem się i przy następnym uruchomieniu dysk został sprawdzony. Niestety ekran mignął tak szybko, że nie mogłem odczytać komunikatu po sprawdzeniu. Moje pytanie brzmi: gdzie w jakim pliku zapisywane są wyniki  ostatniego skanowania programu CHKDSK ?

3. Pytanie odnośnie defragmentora dysków w win 7. Chciałem przeprowadzić defragmentację, ale nie przez PPM-> właściwości->narzędzia->defragmentacja , tylko uruchamiam wiersz poleceń i wpisuję polecenie defrag, gdyż wtedy do wyboru jest więcej parametrów za pomocą jakich możemy dokonac defragmentacji:



Domyślam się, że należy uruchomić wiersz poleceń z poziomu administratora. wiec moje pytanie brzmi jak ? Prawy przycisk na cmd.exe i uruchom jako administrator ?

4. Mam windowsa 7 professional x64 z MSDN AA. Czy mogę go jednocześnie zainstalować na 2 komputerach, czy licencja na to nie pozwala ?

Dziekuję za wyrozumiałość i pozdrawiam. Jednocześnie witam wszystkich, gdyż jestem nowy na tym forum.

Offline BruTUs

  • ***
  • 109
Odp: Kilka problemów początkującego
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Marzec 2010, 11:36:55 »
chcialem ci cos napisac ale szkoda mi sllow....
jedyne co ci powiem tyo szukaj na tym forum bo jest tego masa...
ODP. 1) otworz jakies okno, np Komputer z menu start i w otrwartym oknie masz pole w gornym rogu do szukania a jak se te szukanie posegregujesz to juz twoja bajka jest....

ODP. 2) zbyt przywiazujesz sie do tego prostego programu do sprawdzania
przetlumacz se: http://www.tomshardware.com/forum/2172-63-win7-chkdsk-file-location


ODP. 3) START/PROGRAMY.... DALEJ GDZIES POWINNO BYC DEFRAG. DYSKOW
ODP. 4) NIE!
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec 2010, 12:09:50 wysłana przez brutus300 »
Intel i5 2500k@4.5GHz/Gigabyte G1 Sniper 3/Corsair H100/16GB Corsair Veng.1600MHz/CORSAIR 1200W/2xSSD Samsung 830 128GB Raid0/4x150GB Velociraptor Raid0 i 1TB/2xSapphire 7970 3GB/SB X-FI TITANIUM HD/LG 47" HD 3D/ LG 22" HD/Logitech G27/Logitech Perf.MX/LG BD/CM HAF932/NZXT/Monster Insp.