TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Warszawskie Dni Informatyki 2010

Offline Mirahz

  • *****
  • 367
    • Windows 7
Warszawskie Dni Informatyki 2010
« dnia: 16 Marzec 2010, 19:25:47 »
Dzisiaj ruszyła międzynarodowa, informatyczna konferencja “Warszawskie Dni Informatyki 2010″, która jest skierowana do studentów. Konferencja będzie trwać 2 dni i odbędzie się w terminie 16 – 17 marca 2010 roku. Przewidywana frekwencja to około 1000 osób.

Konferencja jest współorganizowana przez koła naukowe (organizacje studenckie) z 6 najbardziej liczących się ośrodków akademickich w Warszawie. Ponadto wydarzenie jest objęte honorowym patronatem rektorów Wojskowej Akademii Technicznej, Polsko Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki.

Dodatkowo wydarzenie wspierają sponsorzy – wiodące polskie oraz zagraniczne firmy informatyczne (Grupa Asseco Poland SA, Hewlett-Packard Polska, PriceWaterhouseCoopers oraz DevCore.NET). Warto również podkreślić fakt, iż jedną z sesji poprowadzi Adam Góral – guru polskiej i europejskiej informatyki, prezes zarządu Grupy Asseco, która jest piątą europejską firmą dostarczającą oprogramowanie dla przedsiębiorstw.

Idea wydarzenia została zaczerpnięta z corocznych konferencji IT Academic Days odbywających się na polskich uczelniach, których tradycje sięgają 6 lat (w zeszłym roku w Warszawie odbyło się 5 całodniowych konferencji, w których uczestniczyło 700 studentów). Konferencje te dotąd były organizowane przez koła naukowe z wydziałów informatycznych największych warszawskich uczelni. Widząc ogromne zainteresowanie oraz chcąc zorganizować wysokiej rangi wydarzenie naukowo-integracyjne, organizacje te postanowiły wspólnie stworzyć jedną, dużą oraz wysokiej jakości konferencję.

Tematyka konferencji będzie dotyczyć wykorzystania najnowszych narzędzi do tworzenia oprogramowania oraz rozwiązań systemowych. W ramach konferencji prezentacje wygłoszą najlepsi polscy oraz zagraniczni prelegenci, eksperci w dziedzinie IT.

W konferencji będą uczestniczyć studenci kierunków informatycznych i pokrewnych z Warszawy oraz innych miast Polski. Ponadto, na wydarzenie zostali zaproszeni studenci zagraniczni z kół naukowych związanych z branżą IT z Europy Środkowej i Wschodniej. Wśród uczestników będą także eksperci IT. W trakcie konferencji odbędzie się również panel dyskusyjny rektorów warszawskich uczelni i świata biznesu.

Szczegóły wydarzenia oraz możliwość rejestracji można znaleźć na stronie http://www.wdi2010.pl/

Przed nami środa http://www.wdi2010.pl/Agenda.aspx :)