TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 na lapie ;p

Offline Dox

Windows 7 na lapie ;p
« dnia: 15 Styczeń 2009, 18:52:28 »
Witam wszystkich! Czy wejdzie mi Windows 7 na laptopa IBM R40 ? Poniżej podaje parametry :
Procesor - Intel Pentium M 1500mhz
Pamięć ram - 512 MB
Karta grafiki - Ati Mobility Radeon 7500 z 32 MB ram
Dysk twardy - 30 GB
Z góry dzięki za pomoc.
« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń 2009, 17:19:53 wysłana przez Dox »

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Windows 7 - czy mi wejdzie
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Styczeń 2009, 18:58:13 »
prawdopodobnie tak, ale czy to ma sens jak zajmie ci pół dysku ;)

Odp: Windows 7 - czy mi wejdzie
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Styczeń 2009, 19:23:43 »
nie radze nie będą ci działa np.filmy i wiele rzeczy bedzie powodować ci błędy bo masz za słaba kartę graficzna

Odp: Windows 7 - czy mi wejdzie
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Styczeń 2009, 20:20:48 »
nie radze nie będą ci działa np.filmy i wiele rzeczy bedzie powodować ci błędy bo masz za słaba kartę graficzna

Po co piszesz jak nie wiesz dokładnie ? Jak wyłączy aero to wszystko będzie śmigało , jak do tego powyłancza animacje , podgląd , cienie i zwijania to w ogóle w miare ok . Nie będzie to owszem chodziło jak na jakims i7 ale całkiem znośnie . A tak btw - jeszcze nie widziałem zeby słaba karta spowodowała błąd systemu ?? hehe , ew. jakas gra może nie odpalić ale to tak jak na xp czy innym systemie - to normalne .... miałes na mysli artefakty ? a to nie wina systemu .... Nie rozumiem , ludzie gdzies cos usłyszą i potem piszą różne rzeczy zniechęcając innych a co gorsza wprowadzając go w bląd . Własnie tak powstał mit o denności Visty ! ...

Odp: Windows 7 - czy mi wejdzie
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Styczeń 2009, 20:45:04 »
ja wiem ze nie będzie mu chodzić bo sprawdzałem u siebie na na starym gf 4 , Ati Mobility Radeon 7500 jest na poziomie wydajności gf 2 , i będzie powodowało ze będzie wywalało błędy przy niektórych aplikacjach , nawet szachy będą powodowały błędy krytyczne
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń 2009, 20:47:46 wysłana przez m1nk »

Odp: Windows 7 - czy mi wejdzie
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Styczeń 2009, 20:49:59 »
A może łaskawie powiesz jakich aplikacjach ? Jeszcze nie slyszałem , żeby klasyczny styl win , bez shadow i animowanych/renderowanych bajerów nie poszedł na gfx z 32mb vramem ....  Skoro błąd aplikacji to dlaczego nie było tego błędu przy xp ? Przecież xp również obsługuje gfx ! To prędzej jest wina niedostosowania aplikacji do Windows 7 , lub sama jego niestabilność . Ale prosze ;p Czekam wytrwale na racjonalne dowody , iż gfx wpływa na błędy( nawet nie wiemy jakiego charakteru ) w aplikacjach .

Odp: Windows 7 - czy mi wejdzie
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Styczeń 2009, 21:06:05 »
starsze karty graficzne nie posiadają sterowników WDDM który jest wymagany do pełnej funkcjonalności systemu , pierwsze takie sterowniki były uzywane w viście  , karty które obsługuja ten standard to geforcy z serii 6 w gore i ati zaczynając sie od modelu 9500 . Nie mowie system nie będzie działa ale będzie się wysypywał przy niektórych aplikacjach jak photoshop cs4 nie moglem odpalić na gf4 jak włożyłem g4 9800 działa bez problemu.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows 7 - czy mi wejdzie
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Styczeń 2009, 21:13:03 »
Jak nie zainstalujesz to się nie przekonasz. Ja bym proponował zainstalować i się przekonać.

Odp: Windows 7 - czy mi wejdzie
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Styczeń 2009, 21:41:01 »
I na xp z tą karta cs4 by nie poszedł prawidłowo ...
Cytuj
funkcje z przyspieszaniem GPU wymagają obsługi grafiki w standardach Shader Model 3.0 i OpenGL 2.0

Skoro komputer nie spełnia wymagan programu to nie zależnie od systemu może się wysypywać  , natomiast nie ma NIGDZIE napisane ze Vista ( z tego wyn. ze i 7 ) potrzebuje do swego działania WDDM , a co za tym idzie karty graficznej z obsługa WDDM , WDDM potrzebne jest do zaawansowanych graficznych bajerów , jak aero , flip etc. , jednakże znów wprowadzasz chyba userów w bład - nie wiem , nie sprawdzałem jak to jest, ale skoro WDDM jest os aero glass a to wiem na pewno , w takim razie karta nie obsługująca WDDM nie potrafi owego środowiska wygenerować , twierdzisz , iz WDDM jest jedynie od kart z stajni nvidi od modelu 6=<  a ja z pełną przyjemnością korzystałem i korzystam z Aero glass na Viście na gf 5200 z wykastrowaną do 64bit magistralą . Nadal nie rozumiem zniechęcania użytkowników . Chwalebne jest ze masz wiadomosci i się nimi dzielisz , ale twoim obowiązkiem jest ich sumienne sprawdzenie i przemyslenie co chcesz przekazać , a nie pisanie bzdur , jakoby 7 powodował w duecie z gf4  wysypywał cs4 , cs4 powtarzam ze będzie na tej karcie jadł lody druga stroną bez względu na system . Dziękuję za uwagę  .

P.S. Mniemam , ze powyższe argumenty dowodzą , że na tej karcie spokojne vista ruszy , lecz nie mówimy tutaj o Aero Glass , jak również nie spowoduje błędów aplikacji do puki do puty spełnia ich wymagania na zasoby jakimi dysponuje.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows 7 - czy mi wejdzie
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Styczeń 2009, 18:27:45 »
Instaluj! Instaluj! Instaluj!

Jak już się uruchomi 7 to opisz wrażenia.

Offline gumis

Odp: Windows 7 - czy mi wejdzie
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Styczeń 2009, 15:45:34 »
instaluj bracie siódemke na tym gracie!
nie no tak na poważnie to powinno ci iść spox 7 jest o wiele lepiej zoptymalizowany od visty i idzie na słabszych pc

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows 7 - czy mi wejdzie
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Styczeń 2009, 15:46:44 »
instaluj bracie siódemke na tym gracie!

Jakie rymy ;)

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Windows 7 - czy mi wejdzie
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Styczeń 2009, 15:55:20 »
Czy Ci wejdzie - to pytanie gdzie chcesz go wkładać ;) A tak na poważnie to oczywiście że będzie chodził - instalowałem na podobnym sprzęcie i działał lepiej niż XP.

Odp: Windows 7 - czy mi wejdzie
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Styczeń 2009, 15:57:16 »
Czy Ci wejdzie - to pytanie gdzie chcesz go wkładać ;)

haha

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Windows 7 - czy mi wejdzie
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Styczeń 2009, 16:53:28 »
Sorki możę wydam się chamski ale jaki jest sens instalowac nowy system,gre,aplikacje na takim złomie?

Do testów? cóz na Wirtualnej Maszynie chodziło dobrze z 512mb ramu i 32mb dla karty graficznej...

CO do dysku 30 GB zajmie ci 1/3 potem jak zainstalujesz aplikacje 2/3 wiec jaki jest sens?